Nintendo Switch Online

Zapis stanów gier w chmurze w ramach usługi Nintendo Switch Online

Nintendo ujawniło więcej informacji na temat Nintendo Switch Online. Ceny znaliśmy już wcześniej, nowością jest jednak pakiet rodzinny na 12 miesięcy. Umożliwia on podpięcie do ośmiu kont w jednej przystępnej cenie 140 zł. Przyczyni się to zapewne do powstania wielu wirtualnych rodzin, podobnie jak to ma miejsce w przypadku Netflixa i Spotify.

Nintendo Switch Online

Jeden miesiąc: 16 zł*
Trzy miesiące: 32 zł*
Dwanaście miesięcy: 80 zł*
Pakiet rodzinny (12 miesięcy): 140 zł*

* Ceny przeliczone z dolarów amerykańskich, finalne opłaty mogą nieznacznie odbiegać od prezentowanych wartości.

Subskrybenci dostaną również dostęp do biblioteki gier NESa. Kolekcja będzie początkowo zawierać 20 gier, następne tytuły będą dodawane na bieżąco. Na chwilę obecną ujawniono następujące tytuły: Balloon Fight, Dr. Mario, Super Mario Bros. 3, Donkey Kong, Ice Climber, The Legend of Zelda, Mario Bros., Soccer, Super Mario Bros. i Tennis. Reszta gier zostanie ujawniona w późniejszym terminie.

Dla wielu najważniejszą funkcjonalnością w całym Nintendo Switch Online będzie Save Data Cloud Backup czyli możliwość zapisywania stanów gier w chmurze. Dzięki temu nasze postępy będą bezpieczne niezależnie od tego co się dzieje z nasza konsolą.

Wprowadzenie płatnego abonamentu ma wpłynąć na funkcjonalność aplikacji na telefony, która na chwilę obecną obsługuje tylko Splatoona 2. Do popularnej strzelnianki dołączą kolejne tytuły. Całość startuje już we wrześniu tego roku, planujecie zakup?

One comment on “Zapis stanów gier w chmurze w ramach usługi Nintendo Switch Online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *