Yoshi's Crafted World

Yoshi na Nintendo Switch ukaże się wiosną 2019r.

Podczas piątkowego Nintendo Direct zaprezentowano wiele gier, a jedną z nich był zapowiedziany już w 2017 roku Yoshi na Nintendo Switch. Gra wstępnie planowana była na 2018 rok, ale podczas tegorocznej prezentacji na E3 Nintendo nie wspomniało nic o tym tytule.

Wreszcie doczekaliśmy się i poznaliśmy tytuł Yoshi’s Crafted World oraz planowany termin wydania na wiosnę 2019.

Gra już rok temu była ciekawa ze względu na styl w jakim wykreowano światy – kartonowe. Drugim smaczkiem jest pomysł na obracanie plansz, aby zobaczyć co jest za domkiem, przed którym przed chwilą przeszliśmy. Tytuł będzie dzięki temu zawierał sporo eksploracji.

W Yoshi’s Crafted World będzie można też dzieląc się Joy-Con’ami przejść całą grę w trybie współpracy dla dwóch graczy i to już w zasadzie powinno wystarczyć wszystkim, którzy lubią platformówki 2D.

Kolorowy, stworzony z kartonu świat jest interesujący, a możliwość gry z kolegą w trybie współpracy, na wspólnej kanapie jak zawsze jest w tego typu grach rewelacyjne i pozytywe. Ja czekam na ten tytuł z wypiekami, a Wy?

* Ciekawe czy Nintendo na premierę zaproponuje jakiś zestaw z LABO – gdyż gra w kartonowym świecie i niekonwencjonalny pomysł sprzedawania kreatywnej tektury z oprogramowaniem wydają się być w jakiś sposób powiązane. Może to opóźniło premierę? Miejmy nadzieję, że wiosna 2019 to ostateczny termin i zagramy bez opóźnień.

 

Poniżej dla przypomnienia materiał z E3 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *