Yooka-Laylee and the Impossible Lair – nowa gra Playtonic Games

Dziś zapowiedziano nową grę w świecie Yooka-Laylee. Twórcy przygotowali platformówkę 2D. W grze przemierzymy urokliwe i wymagające poziomy dopakowane przedmiotami do zbierania, z ruchomym otoczeniem przeszkadzającym ich pokonanie i grupami złoczyńców, z którymi stoczymy walki. Do rozwiązania będzie też sporo zagadek, a także plansze 3D z rzutem izometrycznym.

Podczas E3 ujawnione zostaną nowe informacje na temat gry.

Z tego co wiadomo już teraz, to Playtonic Games zapowiada, że tytuł pojawi się w tym roku i wydany będzie równolegle na wszystkie platformy: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One oraz Steam. Gra ukaże się też w pudełkach na wszystkich dostępnych systemach.

Yooka-Laylee and the Impossible Lair nie jest bezpośrednią kontynuacją Yooka-Laylee.

Zerknijcie na ten trailer

Jeśli gra 2D będzie choć trochę podobna do gier Nintendo (Donkey Kong Country Returns, Yoshi Wooly World, Kirby…) To szykuje się fajna produkcja. Należy też pamiętać, że wcześniejsze tytuły ludzi tworzących teraz Playtonic Games, a kiedyś Rare to perełki w gatunku platformówek. Jeśli poprawią błędy z Yooka-Laylee, dodadzą do tego szczyptę udanego gameplayu to wszyscy możemy być bardzo zainteresowani.

Przeczytajcie też naszą recenzję Yooka-Laylee na Nintendo Switch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *