Nintendo Wii U

Nintendo Wii U PremiumKonsola gier wideo japońskiej firmy Nintendo, oficjalnie zapowiedziana w dniu 25.04.2011 roku. Pierwsza sprzedaż ruszyła w połowie listopada 2012 roku w Ameryce Północnej, pod koniec listopada w Europie oraz w grudniu w Japonii.

Procesor konsoli, wytwarzany przez IBM w technologii 45 nanometrów, wykorzystuje rozwiązania opracowane na potrzeby superkomputera Watson. Kontroler Wii U poza typowymi przyciskami sterującymi, jest wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 6,2 cala, żyroskop, akcelerometr, mikrofon, głośniki oraz kamerę.
Na dzień 13 czerwca 2015 roku istnieje 530 gier do kupienia w sklepach lub pobrania na Nintendo eShop.

 • Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018 – podsumowanie

  Koszalin Retro Games Show 2018 już za nami, a także i Mistrzostwa Koszalina 2018 w gry Nintendo. Jeśli jesteście zainteresowani w jakie tytuły rywalizowali zawodnicy to zapraszamy do krótkiego podsumowania.

 • Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018 – informacje

  Dosyć niedawno informowaliśmy o imprezie retro na pomorzu – Koszalin Retro Games Show 2018, które odbędzie się w dniach 17-18 listopada. Dziś chcemy przybliżyć Wam informacje na temat multiplatformowego turnieju Nintendo, czyli – Nintendo Mistrzostw Koszalina 2018 na które serdecznie zapraszamy.

 • Wrocławskie BeerPassy edycja październikowa

  Serdecznie zapraszamy na drugą edycję BeerPassów, która odbędzie się w sobotę 27 października we wrocławskim pubie Cybermachina. Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na godzinę 20:00, nic nie stoi jednak na przeszkodzie abyście zjawili się wcześniej, pierwsze osoby pojawią się na miejscu już około godziny 18:00. Spotkanie potrwa tak długa tak długo jak będą zainteresowani wspólnym graniem, dyskusjami i oczywiście piciem piwa

 • Koszalin Retro Games Show 2018

  Zapraszamy na pomorze, na Koszalin Retro Games Show 2018, które odbędzie się w dniach 17-18 listopada. Osoby odwiedzające nasz portal interesuje głównie Nintendo, które również zostanie pokazane w retro wydaniu. Zagrać będzie można na konsolach: NES, SNES, N64, GC, Wii oraz Wii U. Na tegorocznym KRGS zorganizowane zostaną też Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018 na które serdecznie zapraszamy

 • Wrocławskie BeerPassy edycja wrześniowa

  Od chwili premiery Nintendo 3DS w 2011 roku w kraju zaczęły odbywać się spontaniczne spotkania StreetPass inicjowane przez sklepy i samych fanów Nintendo, swoich edycji doczekały się takie miasta jak Wrocław, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Szczecin i inne. Nazwę zaczerpnięto od technologi, która została zaimplementowana w konsolach z serii 3DS/2DS, umożliwia ona rozpoznawanie przybywających w niedalekim sąsiedztwie posiadaczy tego sprzętu. Najnowsza konsola Nintendo Switch pozbawiona jest niestety tej funkcjonalności, a spotkania nie przestały się odbywać

 • Plotki zostały potwierdzone – New Super Mario Bros. U Deluxe.

  Jakiś czas temu pojawiła się informacja o prze-portowaniu kolejnej gry z Nintendo Wii U. Tym razem padło na dwuwymiarowego Mario.

  Gra, która ukaże się na hybrydowego Switch’a nosi tytuł New Super Mario Bros. U Deluxe

 • NinTeenDo: Jak Nintendo przetrwało apokalipsę?

  W filmie przedstawiony jest temat apokalipsy spowodowanej przez Nintendo poprzez wypuszczenie konsoli stacjonarnej o kryptonimie „Projekt Cafe” czyli Wii U oraz jak nasze ukochane Nintendo podniosło się po wcześniej wspomnianej apokalipsie używając do tego najnowszej i jedynej hybrydowej konsoli na świecie.

 • Epic Games jest zainteresowane przeniesieniem Fortnite na Switcha

  Dyrektor kreatywny (cokolwiek to znaczy) w Epic Games pan Donald Mustard odpowiedział twierdząco na pytanie o to czy są zainteresowani wydaniem Fortnite w wersji na Switcha. Fortnite to darmowa strzelanina online oferująca zabawę w popularnym ostatnio trybie Battle Royale. Setka graczy zostaje rzucona na sporych rozmiarów pole walki, które systematycznie się zawęża, ostatni gracz któremu uda się przeżyć wygrywa.

 • Styczniowe spotkanie StreetPass we Wrocławiu

  Po grudniowej przerwie zapraszamy na styczniowe (26.01.2018) spotkanie StreetPass we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest jak zawsze sklep HDmarket, całość potrwa od 15:00 do 21:00. Tym razem główną trakcją będzie turniej ARMS sponsorowany przez polskiego dystrybutora Nintendo. Turniej rozpocznie się o godzinie 17:30, zapisy trwają do 16:30 na miejscu w sklepie lub na wydarzeniu Facebookowym.

 • Lista najlepiej sprzedających się tytułów na Amazonie zdominowana przez Nintendo

  W corocznym zestawianiu najlepiej sprzedających się produktów na amerykańskim Amazonie triumfuje Nintendo. W TOP10 najlepiej sprzedających się gier aż siedem pozycji jest skierowane na platformy wielkiego N. Co ciekawe znalazło się tam też miejsce na Wii U.

 • Nintendo Power powraca jako oficjalny podcast Nintendo

  Wspaniała wiadomość dla fanów nieistniejącego już magazynu Nintendo Power, miesięcznik powraca pod postacią oficjalnego podcastu Nintendo. Dobre wieści przekazało Nintendo of America za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze. Gospodarzem audycji jest Chris Slate dawny redaktor naczelny Nintendo Power

 • Już jutro pożegnamy się z Miiverse

  Miiverse to sieć społecznościowa dedykowana posiadaczom Wii U i 3DSa. Umożliwia ona dzielenie się własnymi rysunkami, screenami i przemyśleniem związanymi z grami na te platformy. Mimo, że cieszyła się ona sporą popularnością nie została przeniesiona na najnowszą konsolę Nintendo Switch, a 29 sierpnia tego roku ogłoszono jej rychłe zamknięcie. Właśnie dziś jest ostatni dzień w którym możemy się cieszyć jej możliwościami!

 • Nintendo World Championships 2017

  Nintendo World Championships 2017 mistrzostwa świata w grach Nintendo dobywające się Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Imprezę cechuje to, że zawodnicy muszą wykazać się znajomością różnorodnych gier Nintendo, a nie tylko najnowszych najpopularniejszych tytułów jak to ma miejsce w przypadku podobnych imprez. Stream zaczyna się w sobotę (07.10.2017) o 23:00.

 • Wrześniowe wrocławskie SteetPassy

  Dziś (29.09.2017) po raz kolejny spotykamy się we Wrocławiu na StreetPassach w HDmarkecie. Tym razem w centrum uwagi znajdą się FAST RMX, FIFA 18 i Mario Kart 8: Deluxe. Impreza zaczyna się o godzinie 15:00 i potrwa przynajmniej do 21:00. Każde takie spotkanie jest świetną okazją na poznanie ludzi dzielących te same pasje.

 • Sierpniowe wrocławskie SteetPassy

  Po raz kolejny zapraszam wszystkich fanów Nintendo na wrocławskie spotkanie Streetpass w sklepie HDmarket. Tradycyjnie impreza zaczyna się o 15:00 i potrwa do 21:00. Dla osób które jeszcze nie mają Switcha jest to świetna okazja aby wypróbować tą konsolę.

 • Czerwcowe spotkanie StreetPass we Wrocławiu

  Czerwcowa edycja Wrocławskich StreetPasów rozpocznie się jak zawsze w piątek (30.06.2017) o 15:00 w sklepie HDmarket przy ulicy Sokolniczej 7-17/28. Sklep w tym dniu będzie otwarty dłużej, do godziny 21:00. Tematem przewodnim imprezy będzie ARMS, najnowsza bijatyka od Nintendo. Z tej okazji zostanie zorganizowany turniej