W pierwszym tygodniu sprzedano 1.5 miliona konsol Nintendo Switch

Świat The Legend of Zelda: Breath of the Wild wciągnął mnie do tego stopnia, że zapomniałem o przysłowiowym bożym świecie. Nabiłem już prawie 100 godzin w tą wspaniałą grę, stąd też brak nowych treści na stronie. W każdym razie wracam!

Z Informacji zdobytych przez serwis SuperData wynika, że w pierwszym tygodniu konsola Nintendo Switch osiągnęła imponujący wynik 1.5 miliona sprzedanych egzemplarzy. Nintendo postawiło sobie za cel sprzedaż 2 milionów do końca miesiąca. Hype jaki narósł w okół konsoli i jej system sellera pozwala przypuszczać, że być może uda się osiągnąć ten wynik już w połowie miesiąca.

Nowa odsłowna przygód Linka w tym samym okresie zanotowała wynik 1.34 miliona sprzedanych egzemplarzy co oznacza, że na dziesięciu kupujących Nintendo Switch dziewięciu kupiło tą grę. Ten imponujący rezultat nie zawiera gier sprzedanych na Wii U.

Nadchodzący rok będzie kluczowy dla nowej platformy od Nintendo. Wtedy okaże się czy propozycje przygotowane na ten rok wystarczą aby powtórzyć lub nawet przeskoczyć sukces pierwszego Wii. Jeszcze w tym miesiącu będziemy mieli okazję przetestować kolejny hit, Splatoon 2 już 24 marca startuje Global Testfire.

A wy jesteście zadowoleni ze swoich Switchów czy może dopiero zastanawiacie się nad zakupem?

http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-03-14-nintendo-switch-has-sold-1-5m-worldwide-superdata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *