Project CARS Wii U

To już pewne nie będzie Project CARS na Wii U

Po miesiącach trzymania w niepewności i zwodzenia graczy w końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie Project CARS nigdy nie ukaże się na Wii U. Uzasadnieniem podanym przez Slightly Mad Studios jest zbyt niska wydajność sprzętu.

The official line is that we’re awaiting an announcement from Nintendo on new hardware. As of now pCARS is simply too much for the Wii U.Slightly Mad Studios

Początkowo gra miała ukazać się również na PlayStation 3 i Xbox 360, prace jednak zostały wstrzymane w połowie. Wątpliwości co do wersji na Wii U pojawiły się niedługo przed tegorocznymi targami E3. Wtedy poinformowano, że twórcy mają problemy z wydajnością, gra w obecnej fazie produkcji działa przy zaledwie 23 fps’ach i oczekują informacji na temat następnej generacji konsol Nintendo. Nijak ma się to do wcześniejszych wypowiedzi, dla Eurogamer’a:

So when we say the Wii U version is delayed in 2015 because we need a little more time, that’s all it is. We just want to make sure it’s of the same standard of all the other games.eurogamer.net

Oraz do tej pory widoczna na oficjalnej stronie gry w dziale FAQ:

When is Project CARS released?
Project CARS is available to buy right now! Wii U and Steam OS versions to follow later in 2015.projectcarsgame.com

Brak konsekwencji w wypowiedziach przedstawicieli studia i ogłoszenie prac nad sequelem gry, wzbudza pewne wątpliwości co do realnych przyczyn odwołania wersji dla Wii U. Co sądzicie o całej sytuacji? Zapraszam do komentarzy.

One comment on “To już pewne nie będzie Project CARS na Wii U

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *