tied together

Tied Together – zwiąż się ze znajomymi

Ta niepozorna gra jest idealnym przykładem, że aby gra była dobra nie musi mieć fajerwerków graficznych. Przyjemna grafika, spokojne udźwiękowienie i dość nietypowy styl rozgrywki to to, co znajdziemy w tym tytule.

Zapytacie – ale o co chodzi? Jak to się zaczęło? Czemu gramy robaczko/kosmitami? Bohaterowie którymi przyjdzie nam grać to wytwory naukowców (Taz, Izzy, Eppo oraz Dabber), które muszę przejść przez plansz-łamigłówek stworzonych przez tych samych naukowców.

Przechodząc do najważniejszego – w tą grę nie można grać samemu. Tied Together to gra nastawiona na lokalną kooperację. Do przejścia mamy 2 zestawy plansz – dla dwóch lub trzech/czterech graczy. Co jednak odróżnia ją od innych platformówek tego typu, skoro tak jak w każdej można skakać, uderzyć coś lub kogoś i zakopać się w ziemi? To, że jesteśmy na stale związani nieprzerywalną liną, przez co zły krok jednego gracza pociągnie wszystkich do przegranej.

Plansze to zróżnicowany poziom wyzwań, które wraz z czasem stają się coraz cięższe. Dodatkową trudnością są sami gracze, których kooperacja nie zawsze jest dobra – co jest najlepszą częścią tej gry. Im lepiej zgrana paczka znajomych, tym lepiej gra się w tą grę z minimalistyczną grafiką.

  • 8/10
    Grywalność - 8/10
  • 5/10
    Grafika - 5/10
  • 5/10
    Dźwięk - 5/10
6/10

Summary

Idealna gra na zgranej paczki znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *