The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Podczas E3 2019 Nintendo ujawniło sporo informacji z odświeżonej gry The Legend of Zelda: Link’s Awakening, która premierę będzie miała na Nintendo Switch20 września 2019. Oryginalne wydanie Link’s Awakening na konsoli Game Boy ukazało się 26 lat temu.

Nowa wersja klasycznej przygody zawierać będzie wiele unikalnych elementów, które pojawiły się już na Game Boy’u. Ostatnio grałem w klasyczną wersję cyfrową na Nintendo 3DS i wydanie na Switcha będzie miało szersze ekrany oraz lepszą widoczność poziomów. Gra nie była też łatwa, także jeśli nigdy nie graliście w ten tytuł to polecam.

Historia w skrócie jest następująca: Link budzi się na wyspie Koholint po sztormie, który odbył się wcześniej podczas podróży statkiem. Aby wrócić do domu musi przemierzyć lochy na wyspie i pokonać wielu przeciwników w zróżnicowanych lokacjach… reszta to już klasyczna eksploracja, puzzle i zagadki.

Nowością w wydaniu na konsoli Nintendo Switch będzie możliwość samodzielnego układania lochów, które wcześniej zostaną przemierzone w trybie przygody. W ten sposób będzie można ułożyć odpowiedni zestaw pokoi / izb – na zasadzie układania puzzli (aby pobić swój czas lub sprawdzić jak zrobią to znajomi). Dokładnie zostało to omówione podczas prezentacji gry Nintendo Treehouse: Live od 14 minuty.

The Legend of Zelda: Link’s Awakening ukaże się też w wersji Limited Edition, która zawierać będzie dodatkowo SteelBook oraz 120 stronicowy artbook.

Wraz z premierą gry w tym samym czasie ukaże się też nowa figurka amiibo przedstawiająca głównego bohatera w stylistyce z gry. Figurka sprzedawana będzie osobno.

Poniżej jeszcze kilka screenów:

One comment on “The Legend of Zelda: Link’s Awakening

  1. @ Valoo o

    Całkiem sympatyczne amiibo, szkoda tylko że Link jest na nim taki smutny/poważny…
    Kolekcjonerka też ładna. Ostatnio chyba każda nowa gra Nintendo otrzymuje taką wersję limitowana.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *