Świąteczne spot-gra-nia / Koszalin 2018.12.22

Zbliżają się święta, a więc i czas na wspólną grę z rodziną i ze znajomymi. W sobotę 22 grudnia spotkaliśmy się w małym gronie Ol’ Funky Bastard, Ana’n’ass, Artur i ramzes64, w koszalińskim lokalu Green Pub mieszczącym się przy ulicy Fałata 11h.

Poniżej mini opis ze wspólnego spot-gra-nia.

 

Wspólne spotkania to często też okazja aby zobaczyć tytuły, które ma ktoś na konsoli i sprawdzić jak prezentują się w rzeczywistości. Wymieniając się swoimi Nintendo Switch sprawdzaliśmy kilka tytułów: Horizon Chase Turbo, Riptide GP: Renegade, Crypt of the NecroDancer: Nintendo Switch Edition, Bomb Chicken, Voez oraz retro gry TwinBee i nieśmiertelnego Super Mario Bros.

 

Zorganizowaliśmy sobie też mini turniej, a może nazwijmy to po prostu wyzwanie. Na jednym życiu zdobyć jak najwięcej punktów w retro tytuł – Super Mario Bros. Klasyczny Mario dostępny jest w pakiecie gier za wykupienie abonamentu Nintendo Switch Online.

To samo wyzwanie przeprowadzone zostało w jednym z etapów w Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018, które odbyły się podczas Koszalin Retro Games Show 2018 w listopadzie. My na luzie, po piwku i bez ciśnienia o zwycięstwo mogliśmy się pobawić. Niżej nasze wyniki.

SUPER MARIO BROS.
62340 – ramzes64
28250 – Ana’n’ass
22450 – Ol’ Funky Bastard
200 – Artur

* Artur niespodziewanie wpadł w pierwszego goombę… także jedno życie jest zdradliwe i można wyłożyć się już na początku.

 

Kolejnym tytułem, który zobaczyliśmy była rytmiczna gra Voez. Sprawdziliśmy jej demo w trybie dotykowym i spodobało nam się, szczególnie na hardzie. Trudniejszy tryb gry, to szybsze wystukiwanie i przesuwanie palcami po ekranie w rytm muzyki. Także drugim wyzwaniem na spontanie było osiągnięcie lepszego wyniku. Poniżej nasz ranking.

VOEZ
863155 – ramzes64
850178 – Ana’n’ass
843774 – Artur
534385 – Ol’ Funky Bastard

* W tym przypadku Funky pierwszy raz miał styczność z grą i wcześniej jej nie testował – stąd najsłabszy wynik, odstający wyraźnie od reszty. Grę pokazał nam Artur na swojej konsoli i z Ana’n’ass przed zliczaniem punktów na spokojnie prześledziliśmy tutorial i rozegraliśmy kilka prób dla poznania zasad.

 

Między grami skoczyliśmy do pobliskiej kurczakowni po coś do „wszamania” i wróciliśmy zagrać w Super Mario Party. Ograliśmy jedną elektroniczną-planszówkę, rozegraliśmy dziesięć rund i kilka minigierek. Ostatecznie wygrał Artur i tak skończyło się nasze spot-gra-nko.

 

Spotykajcie się, grajcie… z rodziną i ze znajomymi. Jeśli macie Nintendo Switch, to macie opcję na przenośną zabawę. W co planujecie grać w te święta? Czy będziecie spędzać czas samotnie przed telewizorem, czy wybraliście już tytuły do gry wieloosobowej? Dajcie znać jakie tytuły sprawdzają się na spot-gra-niach przy Nintendo.

A na najbliższe dni życzymy Wam Wesołych Gier i Szczęśliwego Nowego Tytułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *