Nintendo Switch Super Mario Maker 2

Super Mario Maker 2 – podsumowanie

Jest czerwiec, więc czas na podsumowanie jednego z najgorętszych tytułów tego roku. Super Mario Maker 2 na Nintendo Switch ukaże się 28 czerwca 2019. Na ostatniej prezentacji Super Mario Maker 2 Direct w maju ujawniono wiele na temat tej gry, a w mijających tygodniach wiele jeszcze dopowiedziano.

W Super Mario Maker 2 gracz będzie mógł tworzyć poziomy ze swoich marzeń, a także grać w te, które stworzyli inni posiadacze Nintendo Switch z całego świata. Nintendo już po raz drugi oddaje w ręce graczy duży edytor poziomów do gier z Mario 2D. Pierwsza część ukazała się na Nintendo Wii U w 2015 roku z okazji trzydziestolecia serii Super Mario Bros.

Część druga na Nintendo Switch po czterech latach zaoferuje jeszcze więcej.

Poza zwykłym tworzeniem podłoża, bloczków, rozkładania monet, przeciwników i pułapek w różnych sceneriach dostaniemy nowe narzędzia. Pozwolą one tworzyć pochyłe podłoża, włączyć wściekłe słońce, które będzie goniło bohatera i wywoła presję ucieczki, a także dostaniemy możliwość ułożenia trasy dla ruchomych bloczków zwanych „Snake Block”. Inną ciekawostką będzie przycisk On/Off, który uruchomi i zablokuje obiekty i ścieżki. SMM2 pozwoli też na budowanie wodnych leveli ze zróżnicowaniem poziomu i prędkości wypełniania się planszy wodą. Będziemy mogli też tworzyć poziomy pionowe, a także takie w których przestanie przewijać się plansza, aby stworzyć sekretne pomieszczenia. Do tego dochodzi możliwość umieszczenia dużych monet, dostaniemy różne efekty dźwiękowe i możliwość wspólnego kreowania plansz dzieląc się kontrolerami. Gracze w edytorze dostaną też nowe scenerie i tła, takie jak: pustynia, śnieg, las czy niebo.

Ciekawostką w drugiej części będzie nowy styl Super Mario 3D World, który nie był jeszcze dostępny, nie będzie też można połączyć go z poprzednimi (SMB., SMB.3, SMW, NSMB.U). Poziomy wykreowane w tym stylu mają lekką głębię, inne mechaniki i będzie można poruszać się w nim w stroju kota-Mario.
Jak widać w majowym SMM2 Direct jest też miejsce na kolejne style – także Nintendo pewnie nas jeszcze zaskoczy aktualizacjami lub płatnymi dodatkami.

Należy pamiętać, że aby dzielić się swoimi poziomami i pobierać inne dostępne w sieci trzeba wykupić członkostwo w Nintendo Switch Online.

Super Mario Maker 2 pozwoli też na rozgrywkę wieloosobową – jednak jak się okazało po prezentacji nie koniecznie z przyjaciółmi. Ten aspekt musi zostać dokładnie omówiony lub pokazany. Granie po sieci z losowymi przeciwnikami będzie dostępne, ale nie rozwinięto tematu gry ze znajomymi.

Gra będzie miała też wbudowany Story Mode, który będzie swego rodzaju samouczkiem, trybem singlowym i inspiracją. Zagramy w nim w 100 plansz wykonanych przez Nintendo.

Online
Nadchodzący tytuł zaoferuje też lepszą wyszukiwarkę poziomów, w której będzie można ograniczyć się do wybranego stylu lub typu gry, np puzzle, lub multiplayer.

Wspólna gra w różnych trybach to:

  • wyścigi – kto pierwszy dobiegnie do flagi
  • współpraca – gracze będą zmuszeni pomagać sobie
  • turnieje i rankingi – we wspólnych grach

Nie sposób wszystkiego wymienić, obejrzyjcie prezentację i wyłapcie smaczki, które Was zainteresują.


Mistrzostwa Nintendo przed E3 2019

Kilka dni temu, przed E3 w czerwcu odbyły się Mistrzostwa Świata w Splatoon 2 i Super Smahs Bros. Ultimate. Przy okazji show Nintendo przygotowało też mniejszy turniej reklamujący grę i jej możliwości.

Jeśli interesuje Was tylko Super Mario Maker 2 to od 24 minuty możecie obejrzeć około półgodzinne zmagania w nadchodzący tytuł. Aby nie ciągnąć tego wpisu w nieskończoność przejdźmy do konkretów.

Preordery na Super Mario Maker 2 można sładać od 199zł w sklepie tarGROwisko.

Gra ukaże się też w limitowanej edycji kolekcjonerskiej, która zawiera roczny abonament Nintendo Switch Online umożliwiający grę przez internet, dzielenie się stworzonymi przez siebie poziomami i testowanie wyjątkowych poziomów innych graczy. Oprócz tego dla pierwszych osób składających do zestawu zostanie dołączony stylus do precyzyjnego operowania elementami na ekranie dotykowym oraz steelbook.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *