Nintendo Switch Super Mario Maker 2

Super Mario Maker 2 – podsumowanie

Jest czerwiec, więc czas na podsumowanie jednego z najgorętszych tytułów tego roku. Super Mario Maker 2 na Nintendo Switch ukaże się 28 czerwca 2019. Na ostatniej prezentacji Super Mario Maker 2 Direct w maju ujawniono wiele na temat tej gry, a w mijających tygodniach wiele jeszcze dopowiedziano.

W Super Mario Maker 2 gracz będzie mógł tworzyć poziomy ze swoich marzeń, a także grać w te, które stworzyli inni posiadacze Nintendo Switch z całego świata. Nintendo już po raz drugi oddaje w ręce graczy duży edytor poziomów do gier z Mario 2D. Pierwsza część ukazała się na Nintendo Wii U w 2015 roku z okazji trzydziestolecia serii Super Mario Bros.

Część druga na Nintendo Switch po czterech latach zaoferuje jeszcze więcej.

Poza zwykłym tworzeniem podłoża, bloczków, rozkładania monet, przeciwników i pułapek w różnych sceneriach dostaniemy nowe narzędzia. Pozwolą one tworzyć pochyłe podłoża, włączyć wściekłe słońce, które będzie goniło bohatera i wywoła presję ucieczki, a także dostaniemy możliwość ułożenia trasy dla ruchomych bloczków zwanych „Snake Block”. Inną ciekawostką będzie przycisk On/Off, który uruchomi i zablokuje obiekty i ścieżki. SMM2 pozwoli też na budowanie wodnych leveli ze zróżnicowaniem poziomu i prędkości wypełniania się planszy wodą. Będziemy mogli też tworzyć poziomy pionowe, a także takie w których przestanie przewijać się plansza, aby stworzyć sekretne pomieszczenia. Do tego dochodzi możliwość umieszczenia dużych monet, dostaniemy różne efekty dźwiękowe i możliwość wspólnego kreowania plansz dzieląc się kontrolerami. Gracze w edytorze dostaną też nowe scenerie i tła, takie jak: pustynia, śnieg, las czy niebo.

Ciekawostką w drugiej części będzie nowy styl Super Mario 3D World, który nie był jeszcze dostępny, nie będzie też można połączyć go z poprzednimi (SMB., SMB.3, SMW, NSMB.U). Poziomy wykreowane w tym stylu mają lekką głębię, inne mechaniki i będzie można poruszać się w nim w stroju kota-Mario.
Jak widać w majowym SMM2 Direct jest też miejsce na kolejne style – także Nintendo pewnie nas jeszcze zaskoczy aktualizacjami lub płatnymi dodatkami.

Należy pamiętać, że aby dzielić się swoimi poziomami i pobierać inne dostępne w sieci trzeba wykupić członkostwo w Nintendo Switch Online.

Super Mario Maker 2 pozwoli też na rozgrywkę wieloosobową – jednak jak się okazało po prezentacji nie koniecznie z przyjaciółmi. Ten aspekt musi zostać dokładnie omówiony lub pokazany. Granie po sieci z losowymi przeciwnikami będzie dostępne, ale nie rozwinięto tematu gry ze znajomymi.

Gra będzie miała też wbudowany Story Mode, który będzie swego rodzaju samouczkiem, trybem singlowym i inspiracją. Zagramy w nim w 100 plansz wykonanych przez Nintendo.

Online
Nadchodzący tytuł zaoferuje też lepszą wyszukiwarkę poziomów, w której będzie można ograniczyć się do wybranego stylu lub typu gry, np puzzle, lub multiplayer.

Wspólna gra w różnych trybach to:

  • wyścigi – kto pierwszy dobiegnie do flagi
  • współpraca – gracze będą zmuszeni pomagać sobie
  • turnieje i rankingi – we wspólnych grach

Nie sposób wszystkiego wymienić, obejrzyjcie prezentację i wyłapcie smaczki, które Was zainteresują.


Mistrzostwa Nintendo przed E3 2019

Kilka dni temu, przed E3 w czerwcu odbyły się Mistrzostwa Świata w Splatoon 2 i Super Smahs Bros. Ultimate. Przy okazji show Nintendo przygotowało też mniejszy turniej reklamujący grę i jej możliwości.

Jeśli interesuje Was tylko Super Mario Maker 2 to od 24 minuty możecie obejrzeć około półgodzinne zmagania w nadchodzący tytuł. Aby nie ciągnąć tego wpisu w nieskończoność przejdźmy do konkretów.

Preordery na Super Mario Maker 2 można sładać od 199zł w sklepie tarGROwisko.

Gra ukaże się też w limitowanej edycji kolekcjonerskiej, która zawiera roczny abonament Nintendo Switch Online umożliwiający grę przez internet, dzielenie się stworzonymi przez siebie poziomami i testowanie wyjątkowych poziomów innych graczy. Oprócz tego dla pierwszych osób składających do zestawu zostanie dołączony stylus do precyzyjnego operowania elementami na ekranie dotykowym oraz steelbook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *