Unity na 3DS

Silnik Unity teraz również na New 3DS

Twórcy popularnego silnika ogłosili wydanie wersji wspierającej Nintendo New 3DS. Unity jest silnikiem umożliwiającym tworzenie gier zarówno trójwymiarowych jak i dwuwymiarowych. Do wyboru mamy dwa języki programowania UnityScript (wzorowany na JavaScript) lub C#, aby ułatwić prace dostępny jest także sklep Asset Store z gotowymi modelami, dźwiękami i teksturami. W Unity możemy tworzyć również na zwykłego 3DSa jednak to odświeżona wersja jest platformą docelową.

Co to oznacza dla graczy? Dzięki udostępnieniu silnika na kolejną platformę możemy spodziewać się większej ilości portów gier z PC i nie tylko. Przenoszenie gier opartych na wspólnym silniku jest dla twórców dużo prostsze i przede wszystkim tańsze niż tworzenie własnych rozwiązań od podstaw. Czy możemy spodziewać się wysypu nowych gier? Czas pokaże.

Jeśli chcielibyście spróbować własnych sił w tworzeniu gier na 3DS i posiadacie już jakieś własne produkcje na koncie zachęcam do zapoznania się z informacjami zawartymi na Nintendo Developer Portal oraz rejestracji. Dla mniej zaawansowanych twórców polecam bardziej otwarty program Wii U Developers, gdzie oprócz Unity dostajemy od dyspozycji Nintendo Web Framework korzystający z typowo webowych rozwiązań HTML5, JavaScript i CSS. Oba silniki dla konsol Nintendo są dostępne za darmo!

Sam od dłuższego czasu jestem członkiem Wii U Developers. Jeśli macie jakieś pytania, walcie śmiało odpowiem w miarę swoich możliwości.

UPDATE:
Film prezentujący grę Wind-up Knight 2 działającą na wczesnej wersji silnika Unity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *