Wysyp indyków na Nintendo Switch

Kompletne podsumowanie wiosennej prezentacji Nintendo Switch Nindies

Hybrydowa konsola Nintendo stała się bardzo szybko platformą obowiązkową u wielu deweloperów niezależnych. Wczorajsza wiosenna prezentacja Nindies pokazała, że zainteresowanie tworzeniem ciekawych gier na Switcha nie maleje.

Na szczególną uwagę zasługuje Cadence of Hyrule od Brace Yourself Games będący niesamowitym crossoverem The Legend of Zelda i Crypt of the NecroDancer. Oprócz tego warto wspomnieć o Cupheadzie autorstwa StudioMDHR, dotychczasowym tytule ekskluzywnym dla platform Microsoftu, nowych grach od lubianego Devolver Digital takich jak Katana ZERO i My Friend Pedro oraz postapokaliptycznego RAD od wielokrotnie nagradzanego studia Double Fine Productions. Przechodząc już do konkretów oto krótkie podsumowanie całości zgodnie z kolejnością prezentacji.

Cuphead StudioMDHR

Niezwykle dopracowana i zarazem trudna gra, dla której inspiracją były kreskówki z lat 30. XX wieku. Na potrzeby tego tytułu zastosowano techniki tworzenia dźwięku i grafiki wykorzystywane w tamtym okresie: ręcznie tworzone animacje, kolorowane akwarelami i oryginalne nagrania jazzowe. Gra pojawi się na Nintendo Switch 18 kwietnia, preordery można składać już dziś.

Overland Finji

Tytuł Adama Saltsmana znanego wcześniej ze zbierającego doskonałe recenzje Canabalt. Jest to turowa gra surwiwalowa, w której udajemy się na pełną niebezpieczeństw wyprawę po Stanach Zjednoczonych. Rozgrywka polega na walce z przerażającymi potworami, ratowaniu ocalałych i przeszukiwaniu okolicy w poszukiwaniu surowców takich jak paliwo, zestawy pierwszej pomocy i broń. Decyzje należy podejmować ostrożnie, nieroztropne działania mogą przynieść nieprzyjemne konsekwencje. Premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

My Friend Pedro Devolver Digital

Widowiskowa gra 2.5D opierająca swoją mechanikę na efekcie bullet time. Akrobatyka, wykorzystanie elementów otoczenia, rykoszety, krwawa likwidacja przeciwników, wszystko w zwolnionym tempie. Tytuł będzie miał swoją premierę w czerwcu będąc konsolowym ekskluziwem. Oprócz Switcha tytuł ma się ukazać jedynie na Steamie.

Neo Cab Chance Agency

Emocjonalna gra opowiadająca o przetrwaniu w futurystycznym świecie zdominowanym przez automatykę. Wcielamy się w niej w rolę Linę Romero ostatniego ludzkiego kierowcę taksówki. Aby przetrwać w tych trudnych warunkach będziemy musieli rozważnie dobierać klientów i słowa, a także sprawnie zarządzać swoimi finansami. Wszystko po to, aby rozwiązać zagadkę zaginięcia bliskiej przyjaciółki o imieniu Savy. Tytuł będzie dostępny już tego lata.

The Red Lantern Timberline Studio

Podczas jednego z treningów do corocznego wyścigu Iditarod nasza postać Musher gubi się na pustkowiach mroźnej Alaski. Podczas gry będziemy musieli zaopiekować się naszymi psimi przyjaciółmi z zaprzęgu, unikać alaskańskich niebezpieczeństw takich jak niedźwiedzie, wyziębienie czy głód. Na chwilę obecną nie znamy konkretnej daty premiery, wiadomo jedynie, że będzie ona miała miejsce w tym roku.

Darkwood Acid Wizard Studio

Surwiwal horror, w którym przyjdzie nam eksplorować proceduralne generowany świat. Aby przetrwać będziemy musieli zbierać ekwipunek, kryć się przed niebezpieczeństwami lub gdy nie będzie innego wyjścia podejmować walkę. Gra oferuje system rozwoju postaci, a podejmowane decyzje mają wpływ na dalszą fabułę. Horror ma swoją premierę w maju.

Katana ZERO Devolver Digital

Wyjątkowo estetyczna platformówka akcji w stylu neo-noir, oferująca karkołomną akcję oraz zmuszająca gracza do podejmowania ryzyka natychmiastowej śmierci. Wcielamy się w role zwinnego assassina, który aby wykończyć swój cel będzie korzystał z umiejętności odbijania strzał, sprytu, elementów otoczenia i zastawianych pułapek. Gra pojawi się na Nintendo Switch 18 kwietnia, preorder dostępny już dziś.

RAD Double Fine Productions

Trójwymiarowa gra osadzona w postapokaliptycznym świecie, w której poruszamy się nastolatkiem narażonym na radiacje. Mutacje będące skutkiem promieniowania umożliwią nam przechodzenie kolejnych etapów i pokonywanie coraz to wymyślniejszych przeciwników. Celem gry jest, jakżeby inaczej, ocalenie świata i uzdrowienie ludzkości. Również tu wystąpią proceduralne generowane poziomy, które gwarantują unikalne doświadczenia za każdym razem. Tytuł będzie dostępny latem.

Creature in the Well Flight School Studio

Gra z widokiem z góry, polegająca na przemierzaniu kolejnych lochów wyposażonych w elementy logiczno-zręcznościowe znane z popularnych niegdyś flipperów. Kulkę, a właściwie w tym wypadku pocisk, przyjdzie nam odbijać mieczem, koniecznym będzie również unikanie zagrożeń wynikających z aktywacji kolejnych elementów na mapie. Fabularnie będziemy musieli przeciwstawić się niebezpiecznemu potworowi zamieszkującemu górę, w której znajduje się maszyneria po której będziemy się poruszać, wszystko po to, aby uratować nasze miasto przed śmiercionośną burzą piaskową. Na szczególną wzmiankę zasługuje wyjątkowa i oryginalna oprawa graficzna tytułu, który również będzie dostępny latem.

Bloodroots Paper Cult

Bardzo krwawy w swojej przerysowanej formie westernowy tytuł, w którym za oręże posłuży nam dosłownie wszystko od toporów, przez beczki i drabiny, aż po… marchewki. Wcielamy się w nim w zdradzonego i pozostawionego na śmierć bohatera o pseudonimie Mister Wolf, poszukującego swojego oprawcy w celu dokonania brutalnej zemsty. Tu także premiera przewidziana jest na lato.

Pine Twirlbound

Porywająca przygoda w pięknym dzikim świecie pełnym zagadek do rozwiązania i tajemnic do odkrycia. Gracz wciela się w rolę Hue, odważnego młodzieńca, który należy do ostatniego plemienia na wyspie Albamare. Humanoidalne frakcje zamieszkujące wyspę handlują i walczą ze sobą o żywność i terytorium, podczas gdy Hue zdobywa wiedzę o wpływaniu na otaczający go świat, w celu odnalezienia nowego domu dla swoich pobratymców. Gra pojawi się na Nintendo Switch w sierpniu.

Super Crate Box Vlambeer

Powraca do stylu dawnych arcade’ówek, gdzie liczyło się przede wszystkim wysokie miejsce w tabeli najlepszych wyników. Jest to wymagająca przede wszystkim dobrego refleksu klasyczna platformowa strzelanka. Wersja na Switcha zostanie wzbogacona o tryb rozgrywki wieloskibowej. Ten tytuł dla miłośników retro będzie dostępny już w kwietniu.

Nuclear Throne Vlambeer

Wymagająca postapokaliptyczna strzelanka typu roguelike, w której przemierzamy labirynty wypełnione przeciwnikami i śmiercionośnym orężem. Gra oferuje 12 grywalnych postaci, 7 podstawowych światów, 30 mutacji dodających nowe możliwości oraz ponad 120 broni. Tytuł dostępny już teraz na eShopie.

Ultra Bugs Vlambeer

Kosmiczny bullet hell w bardzo klasycznej postaci, polegający na eksterminacji mas przeciwników robali i unikaniu nawałnicy pocisków. Na swojej drodze spotkamy również bossów, po pokonaniu których będziemy odblokowywać nowe możliwości dla swojego statku. Ultra Bugs jest elementem kolekcji Vlambeer Arcade, która będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Swimsanity! Decoy Games

Podwodna strzelanka stawiająca na rozgrywkę wieloosobową zarówno w formie kooperacji jak i walk przeciw sobie. Ponad 150 wyzwań w 8 trybrach rozgrywki do rozegrania zarówno lokalnie jak i online. Gra będzie dostępna tego lata.

Blaster Master Zero II Inti Creates

Akcja gry dzieje się bezpośrednio po wydarzeniach z pierwszej części. Jason i Ewa muszą zapuścić się w otchłań kosmosu, aby zatrzymać mutację, która powoli niszczy ciało Ewy. Na szczęście Jason ma już spore doświadczenie w tej kwestii. W osiągnięciu naszego celu przyjdzie nam z pomocą niezwykle skoczny czołg, którym zmierzymy się z wieloma bossami. Gra dostępna już teraz.

Stranger Things 3 The Game BonusXP

Nie lada gratka dla miłośników popularnego Netflixowego serialu Stranger Things. Przygodówka, podobnie jak i serial, nawiązuje mocno do stylu retro. Rozgrywka będzie opierać się na kooperacji z innymi postaciami znanymi z serialu i wspólnym rozwiązywaniu zagadek. Premiera gry pokrywa się z rozpoczęciem emisji trzeciego sezonu, który startuje 4 lipca.

Cadence of Hyrule Brace Yourself Games

Niesamowite połączenie świata znanego ze starszych odsłon The Legend of Zelda z mechaniką gry Crypt of the NecroDancer. Bohaterce niezwykle popularnej gry muzycznej w nowej przygodzie pomoże księżniczka Zelda oraz nieustraszony Link, oferując jej swoje zróżnicowane umiejętności specjalne. Pod akompaniament 25 zremiksowanych utworów z klasycznych Zeld będziemy przemierzać losowo generowane światy i lochy, aby wspólnie uratować królestwo. Rozgrywka wymaga od gracza wczucia się w rytm i zgodne z nim wyprowadzanie ataków. Premiera na wiosnę.

To jeszcze nie wszystko! Aby dodatkowo uatrakcyjnić prezentację zapowiedziano 30% obniżki na wybrane popularne tytuły indie. Wyprzedaż trwa już teraz, aż do 27 marca i obejmuje takie hity jak: Firewatch narracyjną przygodówkę od Campo Santo Productions i pinballową platformówkę Yoku Island Express z Villa Gorilla i Team 17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *