Nintendo Switch Online

Podsumowanie Nintendo Switch Online

Zgodnie z zapowiedziami dziś 19 września we wczesnych godzinach nocno-porannych wystartował Nintendo Switch Online abonament wymagany do pełnego dostępu do usług online na konsoli Nintendo Switch. Osoby, które zdecydowały się na wykupienie jednego z dostępnych pakietów dostaną dodatkowo dostęp do aktualizowanej bazy klasyków z NESa, możliwości zapisu stanu gier w chmurze, komunikacji głosowej w ramach aplikacji na telefon oraz specjalnych promocji przeznaczonych tylko dla subskrybentów. Co ciekawe nie wszystkie gry są objęte opłatami za granie online i nie wszystkie obsługują zapis w chmurze. Bez opłacenia Nintendo Switch Online będziemy mogli zagrać w takie tytuły jak Fortnite, Arena of Valor i Paladins. Opłacając abonament nie będziemy mogli synchronizować stanów gier w Splatoonie 2 i w Fortnite. Nie są to oczywiście wszystkie wyjątki od reguły, ale najpopularniejsze tytuły.

Nintendo Switch Online

Jak oszczędzić na Nintendo Switch Online?

Dobrą wiadomością dla wszystkich łowców okazji jest to, że można wykupić pakiet rodzinny na osiem osób obniżać cenę rocznego abonamentu dla jednej osoby do zaledwie ~18zł oraz to, że dla niezdecydowanych udostępniono 7-dniowy okres próbny. Wszystkie opcje taryfowe zgodnie ze wcześniejszymi naszymi zapowiedziami będą wyglądać następująco:

Członkostwo indywidualne
1 miesiąc (30 dni) 16 zł 
3 miesiące (90dni) 32 zł 
12 miesiący (365 dni) 80 zł 
Członkostwo rodzinne
12 miesięcy (365 dni) 140 zł

Cenę można zbić jeszcze bardziej kupując abonament w Republice Południowej Afryki wtedy na pakiecie rodzinnym oszczędzamy około 15 zł. Osoby szukające wirtualnych rodzin zapraszamy na Discordza w celu wymienienia się mailami potrzebnymi do stworzenia fikcyjnej grupy. Ważne jest, żeby swoje pieniądze powierzyć osobie zaufanej, ponieważ wykupujący pakiet rodzinny może bez problemu usunąć podlegających mu członków.

Dla osób nie przekonanych do abonamentu przygotowano 7-dniowy okres próbny, który pozwala korzystać z większości udogodnień przeznaczonych dla graczy opłacający abonament.

NESowe gry dostępne w ramach abonamentu

Na start dostajemy 20 klasyków z NESa. Co miesiąc lista dostępnych tytułów będzie uzupełniana o kolejne gry wzbogacone w tryb online. Na chwilę obecną możemy zagrać w Soccer, Tennis, Donkey Kong, Mario Bros., Super Mario Bros., Balloon Fight, Ice Climber, Dr. Mario, The Legend of Zelda, Super Mario Bros. 3, Double Dragon, River City Ransom, Ghosts’n Goblins, Tecmo Bowl, Gradius, Pro Wrestling, Excitebike, Yoshi, Ice Hockey, Baseball.

Zapis gier w chmurze

Większość gier, które do tej pory ukazały się na Nintendo Switch korzysta z zapisu stanów w chmurze. Domyślnie zapis w chmurze włączony jest dla każdego tytułu. Można to zmienić indywidualnie dla wybranej gry w jej opcjach lub masowo w opcjach systemowych. Pierwszy zapis w chmurze inicjowany jest w momencie nowego zapisu gry. Dla gier które już ukończyliście i chcecie zachować ich stan wymagane jest ręczne odpalenie backupu.
Zapis gier w chmurze pozwala na posiadanie jednego konta na kilku konsolach. W razie nie opłacenia abonamentu Nintendo Switch Online wszystkie stany gier umieszczone w chmurze przepadają.

Aplikacja na telefony

Od chwili pojawienia się aplikacji na telefony jedyną obsługiwaną grą był Splatoon 2. W zeszłotygodniowym Nintendo Direct zapowiedziano wsparcie również dla Mario Tennis Aces. Niespodziewanie oprócz zapowiedzianych tytułów można komunikować się również podczas gry w klasyki z NESa dostępne w ramach abonamentu, ARMSy i Mario Kart 8: Deluxe. Niestety aplikacja jest dość mocno archaiczna pod względem dostępnych możliwości i nie stanowi realnej alternatywy dla Discorda.

Oferty specjalne dla subskrybentów

Abonenci Nintendo Switch Online w przyszłości zyskają dostęp do specjalnych promocji na gry zakupione w eShopie. Część promocji może być niedostępna dla osób korzystających z wersji testowej (trial).

 

Aktywowaliście już swoje Nintendo Switch Online? Jeśli tak to w jakim pakiecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *