Plan imprezy: Koszalin Retro Games Show 2019

Już w ten weekend 16-17 listopada odbędzie się Koszalin Retro Games Show 2019. Zapraszamy na pomorze na retro gaming. Na blisko 150 stanowiskach będzie można zobaczyć i zagrać na komputerach i konsolach z ostatnich 40 lat. Kilka turniejów odbędzie się także na konsolach Nintendo.

W tym roku tematem przewodnim są zmagania „INTELEKT kontra SIŁA”. Rozegrany zostanie multiplatformowy turniej z zakresu gier logicznych i bijatyk.

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo gier, konkursów z nagrodami oraz oczywiście prelekcji.

Podczas tegorocznej, szóstej już edycji KRGS rywalizować będzie można w: Mario Football na Nintendo GameCube (2 vs.2), Mortal Kombat na automacie Arcade, Puzzle Quest na Sony PlayStation 2, Boulder Dash na Commodore 64, Street Fighter II na Super Nintendo Entertainment System oraz w Just Dance na Nintendo Wii.

Ciekawe prelekcje zaprezentują: Marcin „KaiN” Nowosad – „AMIner – nowa gra na Amigę” / Adam Zalepa – „Emulacja vs real hardware” / dr Marek Górka – „Jacek Trzmiel i jego wkład w rozwój Atari i Commodore”. Koszaliński Uniwersytet Dziecięcy działający przy Politechnice Koszalińskiej również zaprezentuje dwie prelekcje.

Poza tym, przygotowano także konkurs z retro wyzwaniami dla młodych graczy, konkurs wiedzy o starych grach i konkurs Cosplayerów.

Zapraszamy wszystkich na Politechnikę Koszalińską, ul. Śniadeckich 2 (główny hol)- jak co roku WSTĘP WOLNY!

Zaczynamy 16 listopada o godzinie 10:00

Nie może Was zabraknąć !

Po więcej informacji odsyłamy na naszego fejsa:

Wcześniej już wspominaliśmy o Koszalin Retro Games Show 2019.


Zobaczcie też materiały z poprzedniego roku:

KRGS2018: Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018 – podsumowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *