Logo Perfect Dark na Nintendo 64

Perfect Dark obchodzi swoje 20 urodziny

Perfect Dark to pierwszoosobowa strzelanka stworzona jeszcze przez stare dobre Rare na konsolę Nintendo 64. Europejska premiera gry miała miejsce 30 czerwca 2000 roku, równo 20 lat temu! Dla osób, które nie miały kontaktu z grą dzisiejsze urodziny to doskonała okazja, żeby zapoznać się z tym wyjątkowym tytułem. Tym, którzy już grali w oryginalną grę na Nintendo 64 przypominamy, że w 2010 roku na konsoli Xbox 360 ukazał się remaster. Rozwiązywał on problem ze spadkami klatek, oferował tekstury w wyższej rozdzielczości i dodawał tryb online do multiplayera.

Na amerykańskie dwudziestolecie gry Rare przygotowało dla fanów całkiem przyjemną tapetę upamiętniającą tą okazję. Niestety nadal nie słychać nic na temat wyczekiwanej przez wielu kontynuacji.

Podczas powstawania Perfect Dark sporo wydarzyło się w samym Rare jak i na rynku gier. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami dajcie znać w komentarzach, być może wyjdzie z tego jakiś większy tekst lub materiał filmowy.

2 comments on “Perfect Dark obchodzi swoje 20 urodziny

  1. @ Valoo o

    Tytuł warty poznania nawet po tych 20 latach od premiery. Sam zapoznałem się z nim jakieś 3 lata temu i byłem zachwycony. Szkoda, że dość ciekawe IP zostało porzucone, bo wykreowany świat aż prosi się o kolejną odsłonę na współczesnych konsolach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *