Nvidia Shield Tablet

Nvidia rezygnuje z następcy tabletu Shield na rzecz Nintendo NX?

Pierwszy przeciek na temat Nintendo NX, który można uznać za względnie wiarygodny zdaje się znajdywać potwierdzenie w decyzjach biznesowych Nvidii.

Nvidia Shield Tablet

W 2014 roku Nvidia zaprezentowała pierwszą generację Shield Tablet. Jest to urządzenie dysponujące dużą mocą obliczeniową, pracujące pod kontrolą SoC Tegra K1, posiadające 2GB pamięci ram, obsługujące pady przypominające Pro Controller Wii U, posiadające ekran Full HD i złącze HDMI umożliwiające podłączenie go do telewizora.

Nvidia Shield Tablet

Nintendo NX

Według doniesień eurogamer’a Nintendo NX ma być platformą działającą w bardzo podobny sposób do tabletu Shield od Nvidii. Z tą różnicą, że kontrolery mają być przyczepiane do konsoli, a nośnikiem gier mają być kartridże.

Nintendo NX

eurogamer.net

Następca Shield Tablet

Wraz z premierą nowego układu z rodziny Tegra naturalną koleją rzeczy było ukazanie się następcy Shield Tablet. Jednak Nvidia cofnęła rejestrację urządzenia w amerykańskim urzędzie Federal Communications Commission.

for business reasons, the product has been canceled

Nvidia nie podaje szczegółów dotyczących podjęcia takiej decyzji, jednak można przypuszczać, że przyczyną jest Nintendo NX, które byłoby konkurencją dla nowej generacji Shielda. Idąc dalej tym tropem możliwe jest, że NX będzie oparty na najnowszej (dużo wydajniejszej) wersji układu Tegra lub dedykowanej konstrukcji przygotowanej specjalnie na potrzeby Nintendo.

One comment on “Nvidia rezygnuje z następcy tabletu Shield na rzecz Nintendo NX?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *