Nintendo Switch Online

Nintendo Switch Online pozwala na odzyskanie danych przez pół roku

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Nintendo Switch Online umożliwi odzyskanie swoich danych przez pół roku od zakończenia subskrypcji. Oczywiście aby ponownie uzyskać dostęp do danych zapisanych w chmurze musimy znów wykupić usługę. Wcześniejsze informacje zamieszczone na oficjalnej stronie Nintendo wywołały wśród wielu graczy delikatnie to ujmując irytację.

Save data stored with Save Data Cloud cannot be kept outside of the duration of your Nintendo Switch Online membership

Z powyższego cytatu można wywnioskować, że dane nie będą przechowywane po okresie członkostwa. Na szczęście z informacji przekazanych IGN przez rzecznika Nintendo jasno wynika, że dane w chmurze będą przechowywane do 180 dni po zakończeniu subskrypcji.

If a Nintendo Switch Online membership expires, users won’t be able to access their Save Data Cloud backups. However, Nintendo will allow users who resubscribe within 180 days to access their previous Save Data Cloud backups

Jak widać panika była przedwczesna, kryzys został zażegnany jeszcze przed jego rozpoczęciem. Pamiętajcie jednak, że nadal nie wszystkie tytuły obsługują synchronizację w chmurze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *