Nintendo Switch

Nintendo NX to od dziś Nintendo Switch

Jesteśmy już po wyczekiwanej prezentacji pierwszego oficjalnego trailera, nowa konsola Nintendo będzie nosić nazwę Switch. Sprzęt wygląda intrygująco i ma szanse przynieść rewolucję na skostniały rynek konsol. Większość hucznych przecieków okazała się prawdą: konsola będzie hybrydą urządzenia przenośnego i stacjonarnego, będzie napędzana układem Nvidii, będzie mała odłączane kontrolery zwane od teraz Joy-Con, a nośnikiem gier będą kartridże. Z resztą zobaczcie sami:

Premiera już w marcu 2017.

2 comments on “Nintendo NX to od dziś Nintendo Switch

 1. ramzes64 o

  Świetne, wygląd konsoli jest kozacki / przyszłościowy

  Bardziej interesuje mnie ta konsola jako stacjonarka, bo i tak na handheldach też głównie gram w domu – a możliwość przeniesienia konsoli w nagłym wypadku lub na wyjeździe to dobry pomysł. I tak teraz PS Vita któa umarła i PSP miały gry ze stacjonarki. Trochę szkoda, że Nintendo zrobi hybryde, więc z jednej strony zawsze prowadzili na rynku przenośniaków, z drugiej strony te same gry i tak powoli wychodzić zaczeły (Hyrule Warriors, Smash, Mario Kart (wersja przenośna i stacjonarna), Mario 3D World/Land / NEW MArio, Mario Maker. Będą robić jeden tytuł i tyle, a nie porty. Sprzedaż może będzie się zgadzać kopii gier. Ja nie kupowałem tej samej gry na handhelda i stacjonarke. Wiec ta opcja mi odpowiada. O jeszcze DOnkey Kong Country Returns. …… także są plusy, może i jakieś minusy… ale na to za wcześnie.

  Interesuje mnie osłona wyświetlacza / zakrywka – jeśli miałbym konsoli używać jak przenośnej. Rodzina DS miały zamykane klapki przez co ochraniało to wyświetlacz. GameBoye miały małe ekrany. Przy dużych trzeba o nie dbać, ale w dobie tabletów i dużych smartfonó to i tak już każdy ma na to sposób.

  Czekam na zapowiedzi gier…. pomysł na konsole podoba mi się

  Odpowiedz
 2. isaak o

  Cieszę się, dla mnie Switch jest genialnym WiiU którego pokochałm ale cały czas marzyłem o graniu samodzielnie na tak wygodnym padlecie 😀 i w końcu będę mógł pograć w splatoon bez włączania tv 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *