Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018 – informacje

Dosyć niedawno informowaliśmy o imprezie retro na pomorzu – Koszalin Retro Games Show 2018, które odbędzie się w dniach 17-18 listopada. Dziś chcemy przybliżyć Wam informacje na temat multiplatformowego turnieju Nintendo, czyli – Nintendo Mistrzostw Koszalina 2018 na które serdecznie zapraszamy.

Do rywalizacji stanie 12 zawodników*.

Zwycięzcy turniejów Nintendo z poprzednich lat KRGS będą mieli zagwarantowany udział w mistrzostwach.

Zapraszamy zwycięzców turniejów:
2014: –
2015: Mario Kart (seria), Super Mario Maker (Wii U), Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time (SNES)
2016: Pokémon Stadium (N64), Donkey Kong** (Virtual Console), NBA Hang Time (N64)
2017: Tetris (GameBoy)

… do zgłoszenia się do organizatorów o godzinie 11:00 w sobotę 17 listopada 2018. Wręczone zostaną identyfikatory uczestnika i losowanie miejsc w pierwszej grze. Mistrzostwa Nintendo rozpoczną się o godzinie 11:30

Po weryfikacji ilu mamy zwycięzców z poprzednich turniejów Nintendo, pozostałe miejsca wypełnione zostaną przez chętnych odwiedzających tegoroczną imprezę. Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych miejsc, to przeprowadzone zostaną spośród nich szybkie kwalifikacje. Tylko najlepsi wejdą do gry o tytuł Mistrza. Zapisy do turnieju dla odwiedzających o godzinie 11:10 do 11:25.

Turniej przeprowadzony zostanie w zmodyfikowanej i uproszczonej formie na zasadach Nintendo World Championship.

Poniżej przedstawiamy schemat przebiegu turnieju.

 

Turniej zostanie przeprowadzony w kilka różnych gier na różnych konsolach (NES, SNES, N64, GC, Wii, Wii U, Switch) w zależności od etapu. Tytuły będą ujawniane stopniowo rozpoczynając dany etap i do ostatniej chwili będą tajemnicą. Zawodnicy będą rywalizować w grupach grając jednocześnie w kilka osób na jednej konsoli, parami lub na zmianę. Najlepsi pokonają rywali w grupie, osiągną indywidualnie najlepszy czas lub zdobędą najwięcej punktów. Zwycięzcą może być tylko jeden!

Mistrza cechować będą: szybkie opanowanie różnych tytułów na różnych konsolach Nintendo, a także wszechstronność w gatunkach gier i przystosowania się do różnych kontrolerów i sterowania.

Turniej odbędzie się na środku holu, pod ścianą na stanowiskach oznaczonych logiem Nintendo.

* Najlepsi zawodnicy powinni przygotować się na kilka godzin gry (7-9 tytułów).

**Zwycięzca turnieju Donkey Kong – jest współorganizatorem i nie weźmie udziału w Mistrzostwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *