moster loves you

Monster Loves You – a ty jak dasz sobie radę jako potwór?

Monster Loves You! niezależnego studia Dejobaan Games to „gra” w której od narodzin naszego potworka z zielonej brei będziemy, aż po śmierć będziemy podejmować dziesiątki decyzji. Napisałem dziesiątki? Przepraszam – będziemy podejmować setki decyzji.

Zacznijmy od najważniejszego – ta gra to same wybory. SAME WYBORY. Nic innego nie będzie tu robione. Jest to w miarę prosta gra tekstowa z przyjemną muzyką w tle i ładnymi wyglądającymi na ręcznie malowane grafiki.

Ale zacznijmy od początku – rodziny się jako jeden z nowych potworków w zbiorniku z zieloną mazią i już tu podejmiemy nasze pierwsze decyzje – co zrobić z naszym pobratymcem, ale dużo mniejszym i słabszym od nas. Zjeść? Obronić? Zabić? I tak będzie wyglądać cała gra – każda decyzja wpływa na jedną z pięciu cech – spryt, odwagę, dzikość, dobroć i szczerość. W dalszej części gry dojdą jeszcze relacje z innymi potworami oraz ludźmi.

Przed każdą z naszych kolejnych przygód którą możemy wybrać (a mamy ich do wyboru więcej, niż tur w danym okresie życia) nie wiemy co tak naprawdę nas spotka – czy to spotkanie z gnębionym potworem czy polowanie na pokarm. I to w zasadzie cała gra.

Cena wersji na Switcha może odstraszać – 39 złotych za niezbyt długą, grę polegającą na wyborach moralnych wykreowanego przez nas potwora, to moim zdaniem za dużo. Może ona przyciągnąć osoby które lubią wielokrotnie przechodzić dany tytuł, aby poznać wszystkie zakończenia i chyba tylko ich.

  • 4/10
    Grywalność - 4/10
  • 5/10
    Grafika - 5/10
  • 5/10
    Dźwięk - 5/10
4.7/10

Summary

Może ona przyciągnąć osoby które lubią wielokrotnie przechodzić dany tytuł, aby poznać wszystkie zakończenia i chyba tylko ich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *