Metroid Prime 4

Metroid Prime 4 zresetowany

Nintendo wydało oficjalne wideooświadczenie na temat postępu prac nad długo wyczekiwanym Metroid Prime 4. Niestety nie są to dobre wieści, rozwój gry został całkowicie zresetowany.

Metroid Prime 4

Tytuł pierwotnie zapowiedziany na targach E3 w 2017 roku został całkowicie zresetowany i przekazany do innego studia. Informacja ta pochodzi bezpośrednio od Shinya Takahashiego starszego dyrektora zarządzającego w Nintendo. W filmie Takahashi dziękuje fanom za zaangażowanie i wsparcie argumentując decyzję tym, że:

Obecny postęp w rozwoju nie osiągnął standardów, których oczekujemy po kontynuacji serii Metroid Prime.

Shinya Takahashi

Z plotek zamieszczonych na forum ResetEra wynika, że za rozwój niespełniającej oczekiwań gry odpowiadało Bandai Namco. Głównym problemem nękającym tytuł miał być brak spójności i wspólnej wizji będący następstwem złej komunikacji w oddalonych od siebie zespołach developerskich.

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło, ponieważ seria wróciła do źródeł, za nową wersję odpowiada Retro Studios wraz z producentem całej poprzedzającej trylogii Kensuke Tanabe.

Tworzenie gry tego formatu jest na tyle czasochłonne, że w najbliższym czasie nie zobaczymy raczej żadnych konkretów na temat czwartej odsłony serii. Pamiętajmy jednak słowa Shigeru Miyamoto:

Gra wydana z opóźnieniem ma szansę być dobrą, gra wydana zbyt szybko będzie na zawsze zła.

Shigeru Miyamoto

Tak więc wam i sobie życzę żeby Metroid Prime 4 należał do tych dobrych gier wydanych mimo opóźnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *