Leniwe Poniedziałki

Legalne Leniwe Poniedziałki z Mario Kart 8: Deluxe

Dziś 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki oraz Praw Autorskich. Święto to powstało w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej jaką są również gry. Z perspektywy polskiego nintendowca temat praw autorskich jest niezwykle istotny. Do 1989 roku oficjalnie panował u nas komunizm, który skutecznie odcinał nas od zachodnich technologii, w tym konsol Nintendo, pojęcie praw autorskich praktycznie nie istniało, piractwo kwitło w najlepsze. W okresie post PRLowskim niewiele się w tej kwestii zmieniło, stragany z pirackim oprogramowaniem, grami i muzyką były codziennością. Pojawił się nawet pierwszy polski dystrybutor Nintendo- firma Lucas Toys. Po kilku latach ze względu na brak rentowności zakończył działalność, a polscy gracze zostali pozbawieni oficjalnego dostępu go produktów wielkiego N.
Obecnie polskim dystrybutorem Nintendo jest praska firma ConQuest entertainment a. s., która z roku na rok radzi sobie coraz lepiej. Niestety nadal daleko nam do poziomu obsługi naszych zachodnich sąsiadów, a u wielu polaków pokutuje nadal myślenie z okresu PRLu, w którym to piractwo (kradzież własności intelektualnej) jest powodem do dumy i rzekomym przejawem sprytu.
Leniwe Poniedziałki z Mario Kart 8: Deluxe
Jak łatwo się domyślić dzisiejsze wydarzenie będzie idealną okazją do promocji cywilizowanych zachowań. Zapraszamy was na Legalne Leniwe Poniedziałki z Mario Kart 8: Deluxe na Nintendo Switch. Startujemy jak zawsze o 21:00, a tryb rozgrywki oddajemy pod wasze głosowanie.

Tryb na Leniwe Poniedziałki 23 kwietnia:
  • 100cc (44%, 26)
  • Mirror (37%, 22)
  • 200cc (15%, 9)
  • Random Battle (3%, 2)
Loading ... Loading ...

Nowych graczy odsyłam jak zawsze do FAQ wyjaśniającego najważniejsze zagadnienia związane z gra i turniejem, a tych którzy nie mogą wziąć udziału w zabawie zachęcam do oglądania streama na naszym kanale YouTube.

Do zobaczenia na trasie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *