Koszalin Retro Games Show 2018

Koszalin Retro Games Show 2018

Zapraszamy na pomorze, na Koszalin Retro Games Show 2018, które odbędzie się w dniach 17-18 listopada. Osoby odwiedzające nasz portal interesuje głównie Nintendo, które również zostanie pokazane w retro wydaniu. Zagrać będzie można na konsolach: NES, SNES, N64, GC, Wii oraz Wii U. Na tegorocznym KRGS zorganizowane zostaną też Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018 na które serdecznie zapraszamy

Poniżej informacja na temat zbliżającej się imprezy:

 

Zapraszamy na pomorze, na Koszalin Retro Games Show 2018 – piątą edycję. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 listopada na Politechnice Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2.

Przez dwa dni (sobota 10:00-20:00 / niedziela 10:00-15:00) będzie można zobaczyć i zagrać na retro komputerach i konsolach z ostatnich 40 lat. Wstęp wolny dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych.

Tematem przewodnim w tym roku będą nietypowe kontrolery (maty do tańczenia, różne pistolety, bongosy i wiele innych).

Jak zwykle przygotowano również konkursy i turnieje w retro gry. Przeprowadzone zostaną też wykłady na auli Politechniki Koszalińskiej.

W tym roku również z okazji pięciolecia przeprowadzony zostanie multiplatformowy turniej na konsolach Nintendo, czyli Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018. Zwycięzcy turniejów Nintendo z poprzednich lat KRGS będą mieli zagwarantowany udział w mistrzostwach. Pozostałe wolne miejsca wypełnione zostaną podczas szybkich kwalifikacji przez chętnych odwiedzających tegoroczną imprezę. Turniej w zmodyfikowanej i uproszczonej formie zostanie przeprowadzony na zasadach Nintendo World Championship.

W najbliższych dniach będziemy informować o szczegółach imprezy. Zapraszamy do śledzenia naszej strony www.retro-show.pl i wydarzenia na facebooku.

Koszalińskie Retro Komputery i Konsole

 

Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądało Koszalin Retro Games Show 2017 to zerknijcie na tych kilka zdjęć poniżej. W mini „strefie Mario” prezentowaliśmy: Super Mario Bros, Mario Kart Double Dash, New Super Mario Bros. Wii, Mario Smash Football… i wiele więcej. Przyjezdni wystawcy zaprezentowali swoje retro sprzęty a ja sam miałem okazję zagrać na dedykowanej bazooce do SNES’a. Przeprowadzony został też turniej w Tetrisa na GameBoy’ach. Osoby czujące rytm mogły w wesołym gronie wybijać melodie na bongosach do Nintendo GameCube.

Odwiedzić retro imprezę trzeba – jeśli nie znacie retro-Nintendo… i ogólnie branżowych sprzętów z ostatnich 40 lat.

 

P.S. W najbliższym czasie podamy również szczegóły na temat samego multiplatformowego turnieju Nintendo – Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018.

2 comments on “Koszalin Retro Games Show 2018

 1. Marek o

  Jeszcze rok temu Nintendo WiiU było moją główną konsolą do grania, a teraz się dowiaduję, że to już retro. Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach tego typu sprzęt szaleńczo szybko się starzeje 😉

  Odpowiedz
 2. ramzes64 o

  Nintendo Wii U pojawi się tylko dlatego, że turniej jest multiplatformowy i chciałem go zrobić na wszystkich konsolach stacjonarnych Nintendo. Dlatego też swój epizod, dosłownie na chwilę pojawi się Switch… reszta to RETRO.

  Rok temu WiiU nie było, a dwa lata temu było, bo na urodzinki Donkey Kong’a pokazywaliśmy wszystkie gry z małpą aż po najnowsze Donkey Kong Country Tropical Freeze.

  Nie można pokazać historii, bez pokazania, że to nadal istnieje. Ludzie myślą, że Mario był kiedyś na pegazusie. W 2015 roku w strefie Mario z okazji rocznicy też było WiiU aby pokazać najnowsze Super Mario 3D World i Super Mario Maker. Propagować Nintendo trzeba, pokazując że ma świetne gry… no to co? Do zobaczenia między konsolami?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *