Koszalin Retro Games Show 2018

Koszalin Retro Games Show 2018

Zapraszamy na pomorze, na Koszalin Retro Games Show 2018, które odbędzie się w dniach 17-18 listopada. Osoby odwiedzające nasz portal interesuje głównie Nintendo, które również zostanie pokazane w retro wydaniu. Zagrać będzie można na konsolach: NES, SNES, N64, GC, Wii oraz Wii U. Na tegorocznym KRGS zorganizowane zostaną też Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018 na które serdecznie zapraszamy

Poniżej informacja na temat zbliżającej się imprezy:

 

Zapraszamy na pomorze, na Koszalin Retro Games Show 2018 – piątą edycję. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 listopada na Politechnice Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2.

Przez dwa dni (sobota 10:00-20:00 / niedziela 10:00-15:00) będzie można zobaczyć i zagrać na retro komputerach i konsolach z ostatnich 40 lat. Wstęp wolny dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych.

Tematem przewodnim w tym roku będą nietypowe kontrolery (maty do tańczenia, różne pistolety, bongosy i wiele innych).

Jak zwykle przygotowano również konkursy i turnieje w retro gry. Przeprowadzone zostaną też wykłady na auli Politechniki Koszalińskiej.

W tym roku również z okazji pięciolecia przeprowadzony zostanie multiplatformowy turniej na konsolach Nintendo, czyli Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018. Zwycięzcy turniejów Nintendo z poprzednich lat KRGS będą mieli zagwarantowany udział w mistrzostwach. Pozostałe wolne miejsca wypełnione zostaną podczas szybkich kwalifikacji przez chętnych odwiedzających tegoroczną imprezę. Turniej w zmodyfikowanej i uproszczonej formie zostanie przeprowadzony na zasadach Nintendo World Championship.

W najbliższych dniach będziemy informować o szczegółach imprezy. Zapraszamy do śledzenia naszej strony www.retro-show.pl i wydarzenia na facebooku.

Koszalińskie Retro Komputery i Konsole

 

Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądało Koszalin Retro Games Show 2017 to zerknijcie na tych kilka zdjęć poniżej. W mini „strefie Mario” prezentowaliśmy: Super Mario Bros, Mario Kart Double Dash, New Super Mario Bros. Wii, Mario Smash Football… i wiele więcej. Przyjezdni wystawcy zaprezentowali swoje retro sprzęty a ja sam miałem okazję zagrać na dedykowanej bazooce do SNES’a. Przeprowadzony został też turniej w Tetrisa na GameBoy’ach. Osoby czujące rytm mogły w wesołym gronie wybijać melodie na bongosach do Nintendo GameCube.

Odwiedzić retro imprezę trzeba – jeśli nie znacie retro-Nintendo… i ogólnie branżowych sprzętów z ostatnich 40 lat.

 

P.S. W najbliższym czasie podamy również szczegóły na temat samego multiplatformowego turnieju Nintendo – Nintendo Mistrzostwa Koszalina 2018.

2 comments on “Koszalin Retro Games Show 2018

 1. Marek o

  Jeszcze rok temu Nintendo WiiU było moją główną konsolą do grania, a teraz się dowiaduję, że to już retro. Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach tego typu sprzęt szaleńczo szybko się starzeje 😉

  Odpowiedz
 2. ramzes64 o

  Nintendo Wii U pojawi się tylko dlatego, że turniej jest multiplatformowy i chciałem go zrobić na wszystkich konsolach stacjonarnych Nintendo. Dlatego też swój epizod, dosłownie na chwilę pojawi się Switch… reszta to RETRO.

  Rok temu WiiU nie było, a dwa lata temu było, bo na urodzinki Donkey Kong’a pokazywaliśmy wszystkie gry z małpą aż po najnowsze Donkey Kong Country Tropical Freeze.

  Nie można pokazać historii, bez pokazania, że to nadal istnieje. Ludzie myślą, że Mario był kiedyś na pegazusie. W 2015 roku w strefie Mario z okazji rocznicy też było WiiU aby pokazać najnowsze Super Mario 3D World i Super Mario Maker. Propagować Nintendo trzeba, pokazując że ma świetne gry… no to co? Do zobaczenia między konsolami?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *