Wiedźmin 3 na Nintendo Switch

Kolejne plotki na temat Wiedźmina 3 na Switcha!

Mimo tego, że Nintendo nadal nie jest u nas równie popularne co konsole Sony i Microsoftu to temat Wiedźmina 3 na Switcha wzbudza żarliwe dyskusje. CD Projekt Red jeszcze nie tak dawno temu otwarcie mówił o braku planów wydawniczych związanych z Nintendo. Coraz więcej informacji wskazuje jednak na zmianę ich podejścia. Zacznijmy jednak od początku.

Niecałe pół roku temu Wiedźmin 3 w wersji na Nintendo Switch pojawił się na stronie francuskiego dystrybutora gier WTT.

Wiedźmin 3 na stronie francuskiego dystrybutora WTT

Idąc dalej trzy miesiące temu na stronie CD Project Red pojawiło się ogłoszenie. Oferta pracy wymieniała w opisie Switcha jako jedną z platform docelowych dla gog.com. Dotyczyło ono jednak platformy dystrybucji gier, a nie jakiejkolwiek gry z Wiedźmińskiej serii.

Wczoraj na stronie chińskiego sklepu taobao.com pojawił się wysyp ofert zawierających grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. Oferty te pojawiły się równie szybko co zniknęły.

Wiedźmin 3 w chińskim sklepie taobao.com

Kolejne osoby tym razem powiązane z Panic Button potwierdzają na branżowym forum ResetEra, że słyszały o porcie Wiedźmina 3 na Switcha. Zapowiedź gry byłaby doskonałą niespodzianką na zbliżające się targi E3, która ucieszyłaby szczególnie Polskich fanów.

Cały szum związany z Wiedźminem może oznaczać jednak zupełnie coś innego niż wszyscy by się spodziewali. Należy wziąć pod uwagę to, że jesteśmy w okresie przed najważniejszymi targami w roku. Jest to okres w którym pojawia się wiele fałszywych przecieków. Może chodzić również o inną grę od CD Project Red. Niezbyt dobrze przyjętą karciankę Gwint lub jedną z wcześniejszych odsłon serii. Ostatnią hipotezą jest wydanie popularnego RPGa tylko w wersji na chmurę. Analogiczna sytuacja miała już miejsce w przypadku Resident Evil 7 i Assassin’s Creed: Odyssey.

Sceptycy twierdzą, że Switch jest zbyt mało wydajną konsolą żeby uciągnąć grę pokroju Wiedźmina. Osobiście jednak nie zgadzam się z tą tezą podając za przykład inne gry z otwartym światem takie jak LA Noire, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Fortnite, The Elder Scrolls V: Skyrim oraz mimo zupełnie innej mechaniki tytuły o dużo większych wymaganiach sprzętowych DOOM i Wolfenstein II: The New Colossus. Jak widać da się tylko czy Redzi faktycznie zdecydują się na ten kok i czy będzie to dla nich opłacalne? Dajcie znać jakie jest wasze zdanie na ten temat.

One comment on “Kolejne plotki na temat Wiedźmina 3 na Switcha!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *