ZombieU

Już tylko Zombie na Xbox One i PlayStation 4

Na początku ubiegłego miesiąca, wiarygodne źródło poinformowało Unseen64 o pracach Ubisoftu nad przeniesieniem dotychczasowego exclusiva dla Wii U na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Jako uzasadnienie takich działań podano zbyt mały zysk ze sprzedaży ZombiU na platformie Nintendo. Gra po przeniesieniu na konsole Sony i Microsoftu straci końcówkę „U” stając się już tylko Zombie.

Jednak moment podjęcia decyzji o przeniesieniu gry na inne platformy poddaje w wątpliwość uzasadnienie o zbyt niskich zyskach. Nie tak dawno francuska firma poinformowała o swoich częściowych wynikach finansowych wypracowanych w pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego, który zakończył się 30 czerwca. W którym to odnotowuje 70 procentowy spadek przychodów w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Wygląda więc na to, że przeniesienie ZombieU na inne platformy mogło być po prostu sposobem na poprawę wyników finansowych mimo braku większych premier znanych hitów od Ubi.

2 comments on “Już tylko Zombie na Xbox One i PlayStation 4

  1. azitoshi o

    Ubi być może sądzi że ZombieU, nie zostało należycie docenione przez graczy. Myślę jednak że na PS4 I XO szału też nie zrobi, a wcale bym się nie zdziwił jakby sprzedaż była jeszcze mniejsza niż na WiiU (z czego w sumie bym się ucieszył :D). Ja do tego tytułu zabieram się od dłuższego czasu na razie czeka grzecznie na półce i myślę że się doczeka :).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *