Jak kupować na eShopie gry z innych regionów?

Większość z was czytając ten nagłówek zastanawia się zapewne na co to komu? Dlaczego miałbym chcieć kupować gry z innych regionów? Przyczyny są zasadniczo dwie, po pierwsze: gry ekskluzywne dla danych rynków. W Japonii ukazuje się wiele tytułów niedostępnych nigdzie indziej, czego chyba najlepszym przykładem jest Monster Hunter XX. Po drugie: ceny, dzięki przewalutowaniu i lokalnym politykom cenowym możemy taniej zakupić ten sam tytuł. Różnice bywają naprawdę spore, czasami możne być to nawet połowa ceny gry. Aktualne ceny gier w różnych regionach wraz z przeliczeniem ich na złotówki możecie śledzić na witrynie eShop Prices.

Jakie ryzyko niesie za sobą zmiana regionu?

Zmieniając kraj waszego konta tracicie bezpowrotnie wszystkie doładowane wcześniej pieniądze. Dlatego przed zmianą upewnijcie się czy wasze bieżące saldo wynosi 0,00 zł. Aby to zrobić należy uruchomić eShop i kliknąć w prawym górnym rogu na ikonkę waszego awatara.
Jak wszyscy wiemy bycie fanem Nintendo w Polsce bywa trudne. Wynika to głównie z braku bezpośredniej dystrybucji, a co za tym idzie dużo niższych budżetów na promocję i gorszą dostępność. Kupowanie gier na eShopie w innych regionach na pewno nie pomoże w poprawie tej sytuacji. Zmniejszenie sprzedaży gier w złotówkach może zostać odebrane jako stagnację rynku.

Jak zmienić region mojego konta?

 1. Zaloguj się do swojego konta na stronie Nintendo Account.
  Logowanie do Nintendo Account
 2. Po zalogowaniu wybierz przyciskiem „Edit” edycję danych użytkownika.
  Profil zalogowanego użytkownika
 3. Z listy rozwijanej wybierz interesujący cię region. Na chwilę obecną najczęściej będzie to South Africa lub Japonia.
  Wybór regionu
 4. Zapisz zmiany przyciskiem „Save changes”.
  Zapisz zmiany
 5. Może pojawić się jeszcze dodatkowy komunikat, który akceptujemy przyciskiem „I Agree”. Informuje on o rozłączeniu z kontem NNID, nie musimy się tym przejmować, ponieważ po powrocie do polskiego regionu konto NNID możemy podpiąć ponownie.Potwierdzenie
 6. Teraz możemy już zamknąć przeglądarkę i uruchomić konsolę. Po przejściu do eShopu pojawi się informacja o konieczności ponownego zalogowania. Od teraz możemy korzystać z naszego konta w innym regionie.

Czym płacić?

Karta kredytowa (wypukła). Jest to najprostszy sposób płatności, aby jej dokonać wystarczy na eShopie wprowadzić numer karty, datę ważności i kod CVV. Niestety nie wszystkie kraje akceptują nasze karty, problemy występują między innymi w Meksyku i Japonii, a kursy przewalutowań nie są zbyt korzystne.

PayPal. Jest to pośrednik w płatnościach internetowych, jest to wygodne rozwiązanie dla osób nie posiadających karty kredytowej ponieważ wasze konto można doładować zwykłym przelewem np. wysłanym w placówce Poczty Polskiej.

Karta prepaid (zdrapka). Konto na eShopie możemy doładować również karta prepaid, którą można zakupić stacjonarnie w sklepach sieci Relay, Inmedio, 1-minute, Komputronik, Kolporter itd. Możemy zakupić również karty w innych walutach na Play Asia. Wybierając ten sposób płatności należy zachować szczególną ostrożność ponieważ przy zmianie regionu doładowane fundusze przepadają.

Revolut. Jest usługą łączącą funkcjonalności banku i kantoru w postaci aplikacji na telefon. Kursy przewalutowań są korzystniejsze niż w przypadku płatności kartą kredytową. Do konta Revolut możemy założyć wirtualną kartę płatniczą lub za opłatą zamówić klasyczną.

Konto walutowe. Wiele polskich banków oferuje konta walutowe, umożliwiające tranzakcie w innych walutach niż polski złoty. Aby ominąć niekorzystne przewalutowanie banku pieniądze możemy kupować w kantorach internetowych. Jest to jednak rozwiązanie dla osób które robią częste zakupy w innych walutach, ponieważ takie konta zazwyczaj nie są darmowe.

To jaką metodę płatności wybrać? Przy mniejszych płatnościach najwygodniejszym sposobem jest zwykła karta kredytowa, nie odczujemy różnicy. Przy większych należy zastanowić się nad skorzystaniem z Revoluta. W przypadku problemów z płatnością np. Meksyk i Japonia należny skorzystać z PayPala lub kart prepaid we wskazanych walutach.

Problemy

Zakupy w Meksyku. Aby dokonać zakupów w meksyku należy założyć meksykańskie konto PayPal, dane mogą być w zasadzie dowolne, ważne żeby numer telefonu był dziesięciocyfrowy, a kod pocztowy bez myślnika. Po założeniu konta należy dodać dowolną niezarejestrowaną wcześniej w PayPalu kartę. Po doładowaniu konta i podpięciu naszego meksykańskiego PayPala do eShopu możemy dokonywać zakupów w tym problematycznym regionie.

Stany zjednoczone. W USA nie ma jednolitych stawek podatkowych, przez co do cen widocznych w eShopie doliczany jest podatek na podstawie adresu. Kupując za pomocą karty prepaid zostaniemy zapytani o kod pocztowy, najlepiej wybrać jeden z poniższych:

 • 97330 – Corvallis, Oregon
 • 03222 – New Hampshire, Bristol
 • 97222 – Milwaukie, Oregon
 • 97116 – Forest Grove, Oregon
 • 97080 – Portland, Oregon

Są to regiony tax-free.

Na zakończenie

Ostatnio pojawiało się sporo pytań na temat zakupów w innych regionach, stąd też pomysł na taki poradnik. Mam nadzieję, że będzie on dla Was przydatny. Jeśli macie jakieś pytania lub coś jest dla was niejasne piszcie śmiało w komentarzach postaram się na bieżąco aktualizować.

21 comments on “Jak kupować na eShopie gry z innych regionów?

 1. ramzes64 o

  Jeśli ktoś pobierze gre z Japonii (mają atrakcyjne ceny) to gra będzie po japońsku?
  Co z Afryką? (zakładam, że tam chyba jednak mają język uniwersalny, czyli angielski?

  Odpowiedz
 2. hawk o

  A czy można inaczej – dodając kilka kont do switcha, np. jedno usa, jedno japońskie i rpa, zachowując główne konto wciąż przypięte do Polski? I przełączać się między nimi w eshopie?

  Odpowiedz
  • Ol’ Funky Bastard o

   Można, ale moim zdaniem nie jest to zbyt praktyczne. Trzeba założyć trzy różne konta co wiąże się z trzema mailami i trzema hasłami. Gry kupione w innych regionach będą do nich przypisane, a nie do jednego głównego konta. Ostatnio mieli dobre ceny też w Holandii i Rosji i co wtedy tworzyć konto dla każdego kraju?

   Odpowiedz
 3. Iwas o

  Dzięki temu poradnikowi w tym tygodniu kupiłem 3 kg cebuli więcej niż zwykle. Dzięki goomba. Szkoda tylko, że Nintendo nie robi gier po polsku. Przecież to jeden z większych krajów w Europie!

  Odpowiedz
 4. md5 o

  Jeszcze jedna ważna sprawa. Płatność kartą/pp/revoultem zadziała tylko jeśli zmienimy na kraj z tego samego regionu co nasz. W przeciwnym wypadku dostaniemy info o niezgodnym regionie.

  Regionów głównych mamy 3 – Europa, Ameryka i Azja. Tu można sprawdzić jakie kraje podlegają pod który: https://www.nintendo.com/countryselector

  Odpowiedz
 5. Md5 o

  A jeśli kupujemy w USA i płacimy za pomocą zdrapki (jedyna opcja, bo nasze karty odrzuca) to sklep zapyta o kod pocztowy. Chodzi o to, że na tej podstawie zostanie doliczany podatek (ceny w sklepie są bez niego). Najlepiej podać jeden z poniższych:

  97330 – Corvallis, Oregon
  03222 – New Hampshire, Bristol
  97222 – Milwaukie, Oregon
  97116 – Forest Grove, Oregon
  97080 – Portland, Oregon

  To są regiony tax-free.

  Odpowiedz
 6. Józek o

  Założyłem specjalnie kartę w Revolut, żeby połączyć ją z meksykańskim paypalem i niby się udało. Niby, bo w systemie karta jest, ale po próbie połączenia paypala z kontem nintendo pojawia się informacja „Please add a debit or credit card to complete your purchase” i strona z danymi karty do wpisania. Po wpisaniu i kliknięciu add, system mieli i nic się nie dzieje (tzn. mogę sobie wpisać znowu dane karty).
  Po przełączeniu konta na polskie i takiej zmiany paypala ten problem nie występuje.
  Jakaś rada?

  Odpowiedz
  • NieJózek o

   Nie wiem czy udało Ci się przez to przejść ostatecznie, ale miałem ten sam problem i udało mi się go ostatecznie obejść. Okazuje się że na koncie Paypal trzeba było jeszcze zweryfikować kartę bo była nieaktywna. Klikasz w kartę i tam już będzie czerwoną czcionką co masz robić. Pobierze z Twojego konta 1 funta i w nazwie transakcji poda kod, który trzeba później wpisać na stronie karty w Paypalu. Dalej już wszystko działa jak marzenie.

   Odpowiedz
 7. johny o

  komuś udało się kupić coś na japońskim eshopie? mi odrzuca zarówno paypal jak i kartę tak debetową (visa) jak i kredytową (mastercard)..

  Akurat shovel knight jest w dobrej cenie w Japonii bo za około 50 zł.

  Póki co bez problemu kupiłem z Rosji enter the gungeon.

  do obczajenia cen polecam:
  https://eshop-prices.com/prices?currency=PLN

  Odpowiedz
 8. Karlos o

  Hej. Udało mi się kupić w amerykańskim eshopie przez zdrapkę ale zostało mi dwa dolce z centami i nie chce mnie przerejestrować ja Polskę z powrote bo mam niewykorzystane fundusze. Co można z tym zrobic? Ja się ich pozbyć?

  Odpowiedz
 9. Dr Kittens o

  Kupiłem ostatni Hollow Knight za 30 zł w Meksykańskim e-shopie. Potrzeba założyć Meksykańskie konto paypal i dodać tam kartę -> zmienić region na koncie nintendo -> po czym powiązać to Meksykańskie konto paypal konto z kontem Nintendo.

  Odpowiedz
 10. DeatroWWA o

  Jakiś sposób na kupowanie w kanadyjskim eshopie?Revolut nie przechodzi, natomiast przy paypal Canada trzeba przy założeniu konta podać kanadyjski numer telefonu…

  Odpowiedz
 11. Keylan o

  Mam dla was nową metodę kupowania gier innych regionów!!!

  1. Wybieramy potrzebny Wam region.
  2. Na stronie internetowej g2a.com kupujemy Nintendo eShop Card tej waluty, która jest potrzebna
  3. Aktywujemy kod w eShop. (WAŻNE! Konto już musi miec ustawienie regionu, w którym karta będzie pracować)
  4. PROFIT! Kupujemy gry. Sprawdzono 02.06.22. Kupiłem みんなで空気読み (Let’s read air).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *