Inops – wkrótce na Nintendo Switch


Przeglądając od czasu do czasu nadchodzące premiery gier na Nintendo Switch w cyfrowym sklepie można natknąć się na coś interesującego. W zakładce Coming Soon zainteresować może nas tytuł, grafika prezentująca grę lub tańszy pre-order.

Jedną z gier, na które zwróciłem szczególną uwagę jest Inops.

Co mnie zaciekawiło? Stylistyka czerni i światła, mroczny trailer, zagadki wykorzystujące otoczenie poziomu, możliwość rozdzielania bohatera na mniejsze kawałki aby przecisnąć się przez węższe odcinki planszy. Inops przypomina mi też trochę świetne World of Goo, gdyż w tej grze też poruszaliśmy się czarnymi kulkami / „glutami”. To wszystko razem spowodowało, że zainteresowałem się opisywanym tytułem i chciałem go Wam przedstawić.

Data premiery: 26 stycznia 2019

Cena: 39zł

Strona gry: www.zrzstudio.com/inops/

Gatunek: Przygoda / Platformówka / Puzzle / Arcade

Liczba graczy: 1

Szukając więcej informacji o Inops, nie znalazłem nigdzie wzmianki aby tytuł ukazał się wcześniej na innych platformach. Wspominano o wydaniu gry na urządzenia mobilne, Nintendo Switch a także PC. Ostatecznie na razie potwierdzoną mamy datę tylko na konsolę Nintendo. Tytuł stylistycznie przypomina Limbo, mechaniką gry (platformówka, przetrwanie) Super Meat Boy… także jest tu dużo ciekawych patentów, które wspólnie mają szansę na udaną grę miksując to co najlepsze ze wspomnianych produkcji.

Na profilu facebook producenta ZRZStudio wyczytałem, że tytuł powstaje od 2016 roku i premierę miał mieć w 2018. W połowie grudnia pojawił się trailer wskazujący konkretną datę wydania 26.01.2019. Dowiedziałem się też, że Inops tworzy tylko 3 osobowy zespół zajmujący się kodowaniem, muzyką, grafiką i promocją.

Czy zaciekawił Was Inops? Czy śledzicie jakieś konkretne tytuły nadchodzące na Nintendo Switch? Dajcie znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *