Logo Nintendo

Brak zapowiedzi sprzętowych podczas targów E3 2019

Od dłuższego czasu pojawiają różne mniej lub bardziej wiarygodne plotki na temat jakiejś odświeżonej wersji Switcha. Jedni piszą o tańszej zubożonej wersji Lite, inni o mocniejszej wersji Pro. Ilość pojawiających się informacji wskazuje na to, że faktycznie jest coś na rzeczy. Niestety rzetelność większości źródeł pozostawia wiele do życzenia.

Shuntaro Furukawa przekazał inwestorom informację, że nie Nintendo nie planuje żadnej prezentacji sprzętowej podczas nadchodzących targów E3. Pan Furukawa ogłosił również, że w tym roku finansowym planują sprzedaż na poziomie 18 milionów konsol Nintendo Switch i 125 milionów gier na tą platformę.

Informacja ta pochodzi od Sama Nusseya tokijskiego wysłannika Reutersa w Japonii zdaje się więc być całkiem wiarygodna. Nie wyklucza ona zapowiedzi w tym roku jednak jest sprzeczna z wcześniejszymi przeciekami. Zakładały one prezentację w czerwcu w Los Angeles podczas E3. Patrząc na niższy niż w poprzednich latach zakładany poziom sprzedaży można wywnioskować, że ewentualna premiera nowej wersji konsoli zaplanowana jest najszybciej na rok fiskalny 2020/2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *