Nintendo Switch System Update

Aktualizacja systemu Nintendo Switch do wersji 4.0.0

Dziś o wczesnych godzinach porannych nasze Switche otrzymały sporą aktualizację systemu oznaczoną numerem 4.0.0. Dzięki niej dostaniemy możliwość zgrywania ostatnich 30 sekund rozgrywki. Aby rozpocząć zgrywanie wystarczy przytrzymać przycisk służący do tej pory tylko do robienia screenshotów. Filmik zostanie zapisany w pamięci waszej konsoli skąd można go udostępnić na Twittera lub Facebooka. Zobaczcie jak to wygląda w praktyce.

Na chwilę obecną zgrywanie wideo jest obsługiwane tylko przez wybrane tytuły w przyszłości lista ta będzie się rozszerzać.

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (od wersji 1.3.0 w górę)
  • Mario Kart 8 Deluxe (od wersji 1.3.0 w górę)
  • ARMS (od wersji 3.1.0 w górę)
  • Splatoon 2 (od wersji 1.2.0 w górę)

Do eShopu dodano możliwość pobrania zakupionej gry jeszcze przed jej publikacją. Tak aby w momencie premiery od razu zaczynać grać, a nie dopiero czekać na pobieranie. Rozbudowano listę dostępnych awatarów o nowe pozycje ze świata Super Mario Odyssey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Przebudowano sekcję newsów na temat nowych tytułów i tych zasubskrybowanych.

Oprócz tego w raz z aktualizacją dostaliśmy możliwość przenoszenia własnych danych na inną konsolę. Działa to w sposób znany z konsol z rodziny 3DS. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich kolekcjonerów. W przypadku pojawienia się jakiejś edycji kolekcjonerskiej konsoli nie utracą oni swoich zapisów rozgrywki.

Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że aktualizację dostały również nasze Joy-Cony, prawy zdecydowanie większą od lewego. Niestety Nintendo nie ujawniło żadnych informacji na temat tego co konkretnie zostało zaktualizowane. Akry zaktualizować kontrolery wchodzimy w System Settings -> Controllers and Sensors i wybieramy Update Controllers.

One comment on “Aktualizacja systemu Nintendo Switch do wersji 4.0.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *