8BitDo Wireless USB Adapter

8BitDo Wireless USB Adapter

„Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć” nabrało nabrało dla mnie nowego znaczenia. Sam się dziwie czemu wcześniej nie zakupiłem tego adaptera, dzięki któremu można używać różnych kontrolerów na Switch’u.

Ale od początku – 8BitDo Wireless USB Adapter – to jak sama nazwa wskazuje adapter do bezprzewodowego połączenia różnych kontrolerów na usb. Jest on wielkości standardowego pendrive’a (1,3 cm x 1,6 cm x 2,5 cm) i tak samo jak one nie waży zbyt wiele (50g). Pozwala on podłączyć szeroką gamę padów do PC, Mac’a, Raspberry Pi oraz oczywiście Nintendo Switch’a. Obsługuje on pady od PS4 (ma on najwięcej funkcjonalności), PS3, Wii Mote, Wii U Pro, SN30 Pro/SF30 Pro (pady od 8BitDo), inne kontrolery od 8BitDo oraz Xboxa One S/X (ale tylko modele z bluetooth). W tabeli poniżej można zobaczyć, jakie funkcję będą miały kontrolery przez nas podpięte pod różne systemy.

 

Wygląd adaptera chwycił mnie za serce. Nawiązuje on stylistyką do „klocków” z kultowego Mario Bros’a. Jedyny przycisk, który służy do rozpoczęcia skanowania w poszukiwaniu nowego kontrolera przypomina natomiast monetkę. Jeśli chodzi o wytrzymałość to nie mam się do czego przyczepić – obudowa jest dobrze wykończona (poza jednym niewyszlifowanym punktem w moim egzemplarzu – pomiędzy guzikiem a diodą led), a wtyk usb nie jest luźny.

Należy również pamiętać o tym, iż jeden adapter obsłuży na raz tylko jeden kontroler. Użytkowanie tego sprzętu jest bardzo proste – podłączmy go używanego przez nas urządzenia i wciskamy guzik parowania. Następnie kontroler, którego chcemy używać należy przełączyć w tryb parowania (w przypadku dualshock’a 4 należy przytrzymać przycisk „Share” oraz „PS”, aż diody zaczną mrugać na biało). I to wszystko – mamy podpięty nowy pad, z którego możemy korzystać na naszej konsoli lub komputerze. Po przetestowaniu adaptera w połączeniu z padem od PS4 jestem pewien, że jest to idealna alternatywna dla Pro Controlera – grając na konsoli Nintendo ma on te same funkcjonalności. Jedyną funkcją, której brakuje w tym połączeniu to czytnik NFC. I co najważniejsze – przy jego używaniu nie uświadczymy opóźnień w grach.

2 comments on “8BitDo Wireless USB Adapter

  1. budus2 o

    Zamówiłem sztukę, bo jest na promo za 30zł, Będzie używane z padami od ps3, ciekawe, czy żyroskop będzie poprawnie działać. Jeśli tak, to super alternatywa dla pro controllera za prawie darmo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *