Nintendo Wii U

Nintendo Wii U PremiumKonsola gier wideo japońskiej firmy Nintendo, oficjalnie zapowiedziana w dniu 25.04.2011 roku. Pierwsza sprzedaż ruszyła w połowie listopada 2012 roku w Ameryce Północnej, pod koniec listopada w Europie oraz w grudniu w Japonii.

Procesor konsoli, wytwarzany przez IBM w technologii 45 nanometrów, wykorzystuje rozwiązania opracowane na potrzeby superkomputera Watson. Kontroler Wii U poza typowymi przyciskami sterującymi, jest wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 6,2 cala, żyroskop, akcelerometr, mikrofon, głośniki oraz kamerę.
Na dzień 13 czerwca 2015 roku istnieje 530 gier do kupienia w sklepach lub pobrania na Nintendo eShop.

 • Już jutro pożegnamy się z Miiverse

  Miiverse to sieć społecznościowa dedykowana posiadaczom Wii U i 3DSa. Umożliwia ona dzielenie się własnymi rysunkami, screenami i przemyśleniem związanymi z grami na te platformy. Mimo, że cieszyła się ona sporą popularnością nie została przeniesiona na najnowszą konsolę Nintendo Switch, a 29 sierpnia tego roku ogłoszono jej rychłe zamknięcie. Właśnie dziś jest ostatni dzień w którym możemy się cieszyć jej możliwościami!

 • Nintendo World Championships 2017

  Nintendo World Championships 2017 mistrzostwa świata w grach Nintendo dobywające się Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Imprezę cechuje to, że zawodnicy muszą wykazać się znajomością różnorodnych gier Nintendo, a nie tylko najnowszych najpopularniejszych tytułów jak to ma miejsce w przypadku podobnych imprez. Stream zaczyna się w sobotę (07.10.2017) o 23:00.

 • Wrześniowe wrocławskie SteetPassy

  Dziś (29.09.2017) po raz kolejny spotykamy się we Wrocławiu na StreetPassach w HDmarkecie. Tym razem w centrum uwagi znajdą się FAST RMX, FIFA 18 i Mario Kart 8: Deluxe. Impreza zaczyna się o godzinie 15:00 i potrwa przynajmniej do 21:00. Każde takie spotkanie jest świetną okazją na poznanie ludzi dzielących te same pasje.

 • Sierpniowe wrocławskie SteetPassy

  Po raz kolejny zapraszam wszystkich fanów Nintendo na wrocławskie spotkanie Streetpass w sklepie HDmarket. Tradycyjnie impreza zaczyna się o 15:00 i potrwa do 21:00. Dla osób które jeszcze nie mają Switcha jest to świetna okazja aby wypróbować tą konsolę.

 • Czerwcowe spotkanie StreetPass we Wrocławiu

  Czerwcowa edycja Wrocławskich StreetPasów rozpocznie się jak zawsze w piątek (30.06.2017) o 15:00 w sklepie HDmarket przy ulicy Sokolniczej 7-17/28. Sklep w tym dniu będzie otwarty dłużej, do godziny 21:00. Tematem przewodnim imprezy będzie ARMS, najnowsza bijatyka od Nintendo. Z tej okazji zostanie zorganizowany turniej

 • Pokkén Tournament DX w centrum uwagi Pokémon Direct

  Wczorajszy Pokémon Direct trwał zaledwie 8 minut, większość z tego czasu została poświęcona Pokkén Tournament DX. W odświeżonej wersji bijatyki znanej z Wii U i japońskich automatów znajdzie się 5 nowych postaci i rozbudowany multiplayer. Oprócz tego ogłoszono nowe pozycje na 3DSa Pokémon Ultra Sun Moon oraz Gold i Sivler.

 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild aktualizacja do wersji 1.2.0

  W najnowszej aktualizacji do The Legend of Zelda: Breath of the Wild otrzymaliśmy możliwość zmiany domyślnej ścieżki dźwiękowej. Jest to o tyle ciekawe, że umożliwia ustawienie oryginalnej japońskiej wersji językowej. Nintendo nie ujawnia dalszych szczegółów aktualizacji ukrywając się za lakonicznym Różne poprawki poprawiające rozgrywkę.

 • Nintendo eShop 23 marca

  Nintendo Switch

  Has-Been Heroes (Frozenbyte, €24.99 / £19.99)
  World of Goo (Tomorrow Corporation, €9.99 / £8.99)
  Human Resource Machine (Tomorrow Corporation, €9.99 / £8.99)
  Neo Turf Masters (HAMSTER, €6.99 / £6.29)

 • W pierwszym tygodniu sprzedano 1.5 miliona konsol Nintendo Switch

  Świat The Legend of Zelda: Breath of the Wild wciągnął mnie do tego stopnia, że zapomniałem o przysłowiowym bożym świecie. Nabiłem już prawie 100 godzin w tą wspaniałą grę, stąd też brak nowych treści na stronie. W każdym razie wracam!

  Z Informacji zdobytych przez serwis SuperData wynika, że w pierwszym tygodniu konsola Nintendo Switch osiągnęła imponujący wynik 1.5 miliona sprzedanych egzemplarzy. Nintendo postawiło sobie za cel

 • Axiom Verge ukaże się w wersji pudełkowej

  Świetna gra jaką bez wątpienia jest Axiom Verge, będąca rozwinięciem koncepcji starych dwuwymiarowych Metroidów. Ukaże się teraz również w wersji pudełkowej dostępnej PlayStation 4, Xbox One oraz co najciekawsze Nintendo Wii U. Jeśli nie słyszeliście jeszcze o tej produkcji warto ją sobie przybliżyć choćby ze względu na wysoką ocenę na metacritic 89 dla wersji na Wii U.

 • Expansion Pass dodatek do The Legend of Zelda: Breath of the Wild

  Dość nietypowe posunięcie ze strony Nintendo. Już wiemy, że dostaniemy dodatek do The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

 • Yooka i Laylee w świecie Capital Cashino

  Nowy gameplay z Yooka-Laylee prezentuje on rozgrywkę na mapie Capital Cashino. Całość trwa 13 minut, więc całkiem nieźle można poznać prezentowaną mapę. Niestety przyszłym posiadaczom Nintendo Switch przyjdzie poczekać na grę nieco dłużej niż ma to miejsce w przypadku konsol Sony i Microsoftu. Nie jest też pewne wydanie wersji pudełkowej, początkowo gra zostanie wydana tylko w formie elektronicznej. Z kolei wersja na Wii U

 • Breath of the Wild na Wii U opóźnione?

  Do składających przedpremierowe zamówienia na The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Wii U zaczynają dochodzić złe wieści. Premiera gry w została przesunięta na 30 marca. Co ciekawe na stronie niemieckiego Amazonu widnieje stara data 03.03.2017, a na stronie CDP już 30.03.2017. O wyjaśnienie sytuacji poprosiłem polskiego dystrybutora firmę ConQuest.

 • Nintendo Minute postanowienia noworoczne

  Pierwsze w tym roku Nintendo Minute. Tym razem Kit i Krysta opowiadają o swoich postanowieniach na rok 2017. Na pierwszy ogień idzie oczywiście The Legend of Zelda: Breath of the Wild. A jak wyglądają wasze gamingowe postanowienia?

 • Koniec multiplayera w Devil’s Third

  Dzieło Tomonobu Itagakiego nie odniosło spodziewanego sukcesu, sam twórca gry wielokrotnie bronił swojej gry jednak recenzenci i gracze nie pozostawili na nim suchej nitki. Czy gra jest faktycznie tak zła? Moim zdaniem nie, po prostu nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Do porażki przyczyniło się wiele czynników zmiana platform, silnika, problemy z dystrybucją.

 • Gameplay The Legend of Zelda: Breath of the Wild na The Game Awards 2016