Nintendo Wii U

Nintendo Wii U PremiumKonsola gier wideo japońskiej firmy Nintendo, oficjalnie zapowiedziana w dniu 25.04.2011 roku. Pierwsza sprzedaż ruszyła w połowie listopada 2012 roku w Ameryce Północnej, pod koniec listopada w Europie oraz w grudniu w Japonii.

Procesor konsoli, wytwarzany przez IBM w technologii 45 nanometrów, wykorzystuje rozwiązania opracowane na potrzeby superkomputera Watson. Kontroler Wii U poza typowymi przyciskami sterującymi, jest wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 6,2 cala, żyroskop, akcelerometr, mikrofon, głośniki oraz kamerę.
Na dzień 13 czerwca 2015 roku istnieje 530 gier do kupienia w sklepach lub pobrania na Nintendo eShop.

 • Plotki zostały potwierdzone – New Super Mario Bros. U Deluxe.

  Jakiś czas temu pojawiła się informacja o prze-portowaniu kolejnej gry z Nintendo Wii U. Tym razem padło na dwuwymiarowego Mario.

  Gra, która ukaże się na hybrydowego Switch’a nosi tytuł New Super Mario Bros. U Deluxe

 • NinTeenDo: Jak Nintendo przetrwało apokalipsę?

  W filmie przedstawiony jest temat apokalipsy spowodowanej przez Nintendo poprzez wypuszczenie konsoli stacjonarnej o kryptonimie „Projekt Cafe” czyli Wii U oraz jak nasze ukochane Nintendo podniosło się po wcześniej wspomnianej apokalipsie używając do tego najnowszej i jedynej hybrydowej konsoli na świecie.

 • Epic Games jest zainteresowane przeniesieniem Fortnite na Switcha

  Dyrektor kreatywny (cokolwiek to znaczy) w Epic Games pan Donald Mustard odpowiedział twierdząco na pytanie o to czy są zainteresowani wydaniem Fortnite w wersji na Switcha. Fortnite to darmowa strzelanina online oferująca zabawę w popularnym ostatnio trybie Battle Royale. Setka graczy zostaje rzucona na sporych rozmiarów pole walki, które systematycznie się zawęża, ostatni gracz któremu uda się przeżyć wygrywa.

 • Styczniowe spotkanie StreetPass we Wrocławiu

  Po grudniowej przerwie zapraszamy na styczniowe (26.01.2018) spotkanie StreetPass we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest jak zawsze sklep HDmarket, całość potrwa od 15:00 do 21:00. Tym razem główną trakcją będzie turniej ARMS sponsorowany przez polskiego dystrybutora Nintendo. Turniej rozpocznie się o godzinie 17:30, zapisy trwają do 16:30 na miejscu w sklepie lub na wydarzeniu Facebookowym.

 • Lista najlepiej sprzedających się tytułów na Amazonie zdominowana przez Nintendo

  W corocznym zestawianiu najlepiej sprzedających się produktów na amerykańskim Amazonie triumfuje Nintendo. W TOP10 najlepiej sprzedających się gier aż siedem pozycji jest skierowane na platformy wielkiego N. Co ciekawe znalazło się tam też miejsce na Wii U.

 • Nintendo Power powraca jako oficjalny podcast Nintendo

  Wspaniała wiadomość dla fanów nieistniejącego już magazynu Nintendo Power, miesięcznik powraca pod postacią oficjalnego podcastu Nintendo. Dobre wieści przekazało Nintendo of America za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze. Gospodarzem audycji jest Chris Slate dawny redaktor naczelny Nintendo Power

 • Już jutro pożegnamy się z Miiverse

  Miiverse to sieć społecznościowa dedykowana posiadaczom Wii U i 3DSa. Umożliwia ona dzielenie się własnymi rysunkami, screenami i przemyśleniem związanymi z grami na te platformy. Mimo, że cieszyła się ona sporą popularnością nie została przeniesiona na najnowszą konsolę Nintendo Switch, a 29 sierpnia tego roku ogłoszono jej rychłe zamknięcie. Właśnie dziś jest ostatni dzień w którym możemy się cieszyć jej możliwościami!

 • Nintendo World Championships 2017

  Nintendo World Championships 2017 mistrzostwa świata w grach Nintendo dobywające się Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Imprezę cechuje to, że zawodnicy muszą wykazać się znajomością różnorodnych gier Nintendo, a nie tylko najnowszych najpopularniejszych tytułów jak to ma miejsce w przypadku podobnych imprez. Stream zaczyna się w sobotę (07.10.2017) o 23:00.

 • Wrześniowe wrocławskie SteetPassy

  Dziś (29.09.2017) po raz kolejny spotykamy się we Wrocławiu na StreetPassach w HDmarkecie. Tym razem w centrum uwagi znajdą się FAST RMX, FIFA 18 i Mario Kart 8: Deluxe. Impreza zaczyna się o godzinie 15:00 i potrwa przynajmniej do 21:00. Każde takie spotkanie jest świetną okazją na poznanie ludzi dzielących te same pasje.

 • Sierpniowe wrocławskie SteetPassy

  Po raz kolejny zapraszam wszystkich fanów Nintendo na wrocławskie spotkanie Streetpass w sklepie HDmarket. Tradycyjnie impreza zaczyna się o 15:00 i potrwa do 21:00. Dla osób które jeszcze nie mają Switcha jest to świetna okazja aby wypróbować tą konsolę.

 • Czerwcowe spotkanie StreetPass we Wrocławiu

  Czerwcowa edycja Wrocławskich StreetPasów rozpocznie się jak zawsze w piątek (30.06.2017) o 15:00 w sklepie HDmarket przy ulicy Sokolniczej 7-17/28. Sklep w tym dniu będzie otwarty dłużej, do godziny 21:00. Tematem przewodnim imprezy będzie ARMS, najnowsza bijatyka od Nintendo. Z tej okazji zostanie zorganizowany turniej

 • Pokkén Tournament DX w centrum uwagi Pokémon Direct

  Wczorajszy Pokémon Direct trwał zaledwie 8 minut, większość z tego czasu została poświęcona Pokkén Tournament DX. W odświeżonej wersji bijatyki znanej z Wii U i japońskich automatów znajdzie się 5 nowych postaci i rozbudowany multiplayer. Oprócz tego ogłoszono nowe pozycje na 3DSa Pokémon Ultra Sun Moon oraz Gold i Sivler.

 • Niesamowity cosplay Zeldy z Breath Of The Wild

  Nieczęsto poruszam temat cosplayu, jednak ten jest wyjątkowo udany ze względu na dbałość o szczegóły. Zelda w wykonaniu LayzeMichelle wygląda prawie jak z gry. Autorka nie zapomniała o charakterystycznym pasie, zdobionej koszuli, kuferku, Sheikah Slate, a nawet kwiatach.

 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild aktualizacja do wersji 1.2.0

  W najnowszej aktualizacji do The Legend of Zelda: Breath of the Wild otrzymaliśmy możliwość zmiany domyślnej ścieżki dźwiękowej. Jest to o tyle ciekawe, że umożliwia ustawienie oryginalnej japońskiej wersji językowej. Nintendo nie ujawnia dalszych szczegółów aktualizacji ukrywając się za lakonicznym Różne poprawki poprawiające rozgrywkę.

 • Nintendo eShop 23 marca

  Nintendo Switch

  Has-Been Heroes (Frozenbyte, €24.99 / £19.99)
  World of Goo (Tomorrow Corporation, €9.99 / £8.99)
  Human Resource Machine (Tomorrow Corporation, €9.99 / £8.99)
  Neo Turf Masters (HAMSTER, €6.99 / £6.29)

 • W pierwszym tygodniu sprzedano 1.5 miliona konsol Nintendo Switch

  Świat The Legend of Zelda: Breath of the Wild wciągnął mnie do tego stopnia, że zapomniałem o przysłowiowym bożym świecie. Nabiłem już prawie 100 godzin w tą wspaniałą grę, stąd też brak nowych treści na stronie. W każdym razie wracam!

  Z Informacji zdobytych przez serwis SuperData wynika, że w pierwszym tygodniu konsola Nintendo Switch osiągnęła imponujący wynik 1.5 miliona sprzedanych egzemplarzy. Nintendo postawiło sobie za cel