Nintendo 3DS

Porównanie New 3DS i New 3DS XLPrzenośna konsola gier wideo firmy Nintendo, która została zaprezentowana na targach E3 w 2010 roku, jako następca serii Nintendo DS. Europejska i amerykańska premiera miała miejsce w lutym 2015 roku i nosi nazwę New Nintendo 3DS.
Ekran konsoli umożliwia oglądanie 3D bez konieczności noszenia specjalnych okularów wykorzystując do tego metodę autostereoskopii.
NA 3DSa stworzono kilka gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo) , wraz z sześcioma papierowymi kartami.
Dzięki funkcji StreetPass, użytkownik umożliwia swojej konsoli wymianę informacji z innymi urządzeniami tego samego typu, które znajdą się w jej zasięgu w ciągu dnia.
Konsola umożliwia także odtwarzanie filmów 3D.

 • Porównanie wersji Monster Hunter XX

  Od jakiegoś czasu można pobrać demo Monster Hunter XX na Nintendo Switch. Gra względem pierwowzoru znanego z 3DSa została znacząco usprawniona graficznie. Oto jak prezentują się różnice

 • Czerwcowe spotkanie StreetPass we Wrocławiu

  Czerwcowa edycja Wrocławskich StreetPasów rozpocznie się jak zawsze w piątek (30.06.2017) o 15:00 w sklepie HDmarket przy ulicy Sokolniczej 7-17/28. Sklep w tym dniu będzie otwarty dłużej, do godziny 21:00. Tematem przewodnim imprezy będzie ARMS, najnowsza bijatyka od Nintendo. Z tej okazji zostanie zorganizowany turniej

 • Nintendo na Electronic Entertainment Expo 2017

  Na tegorocznych targach E3 nie mogło zabraknąć oczywiście Nintendo. Show zacznie się 13 czerwca o godzinie 18:00 od prezentacji Nintendo Spotlight. Która najprawdopodobniej skupi się Super Mario Odyssey zapowiedzianym na święta tego roku. Później klasycznie Treehouse gdzie zobaczymy gameplaye z zaprezentowanych gier i nie tylko. W międzyczasie będą odbywać się również turnieje nadchodzących gier multiplayerowych: Splatoon 2, Pokkén Tournament DX oraz ARMS.

 • Pokkén Tournament DX w centrum uwagi Pokémon Direct

  Wczorajszy Pokémon Direct trwał zaledwie 8 minut, większość z tego czasu została poświęcona Pokkén Tournament DX. W odświeżonej wersji bijatyki znanej z Wii U i japońskich automatów znajdzie się 5 nowych postaci i rozbudowany multiplayer. Oprócz tego ogłoszono nowe pozycje na 3DSa Pokémon Ultra Sun Moon oraz Gold i Sivler.

 • Pokémon Direct 06.06.2017

  Właśnie zapowiedziano jutrzejszy (06.06.2017) Pokémon Direct, transmisja rozpocznie się o 16:00. Na razie nic nie wiadomo na temat tego co przyjdzie nam zobaczyć. Za pewniaka uznałbym gry mobilne zwłaszcza, że niedawno na App Store ukazał się trochę po ciuchu Splash! Magikarp. Może usłyszymy też coś na temat Pokémonów na Nintendo Switch, jednak wątpię aby była to jakaś odsłona głównej serii. Pamiętajmy jednak, że Nintendo lubi zaskakiwać.

 • Fragment rozgrywki Ever Oasis

  Już 23 czerwca będzie miała miejsce premiera Ever Oasis, jest to przygodowa gra RPG z elementami logicznymi. Gra opowiada historię Tethu, który musi stworzyć aby wyruszyć na poszukiwania swojego brata w przygodzie pomagają Miura i Roto. Zobaczie jak wygląda fragment rozgrywki z tej gry.

 • Kompozytor Alexander Brandon pracuje dla Retro Studios

  Odnajdujący się najlepiej w klimatach Sci-Fi kompozytor muzyki do gier Alexander Brandon tworzy dla Retro Studios! Odpowiada między innymi za muzykę do takich klasyków jak Deus Ex i Unreal. Jak sam twierdzi praca dla Retro jest niesamowicie ekscytująca, a zespół z jakim przyszło mu pracować jest świetny.

 • Nintendo prezentuje nową konsolę Nintendo 2DS XL

  Tego się chyba nikt nie spodziewał Nintendo zaprezentowało właśnie nową konsolę Nintendo 2DS XL. Premiera premiera kolejnej wariacji na temat 3DS planowana jest na 28 lipca tego roku. Sprzęt został wyceniony na 149 dolarów.

 • Zrób sobie grę RPG z RPG Maker Fes

  Kolejna pozycją zaprezentowana na wczorajszym Nintendo Direct jest RPG Maker Fes stworzony przez Kadokawa Games. Jak można wywnioskować już po samej nazwie aplikacja daje możliwość tworzenia własnych gier RPG. Całość jest stworzona tak aby w prosty i przystępny sposób można było stworzyć swoją historie i podzielić się nią z innymi fanami RPG.

 • Nintendo Direct na celowniku Splatoon 2 i ARMS

  Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwany Nintendo Direct, który przedstawi nam więcej informacji na temat nadchodzących hitów ARMS oraz Splatoon 2. Mimo, że to te dwie gry znajdą się w centrum uwagi pojawią się też nowe informacje na temat tytułów na 3DSa. Wydarzenie odbędzie się w nocy ze środy (12.04) na czwartek (13.04), start równo o północy.

 • Nintendo eShop 23 marca

  Nintendo Switch

  Has-Been Heroes (Frozenbyte, €24.99 / £19.99)
  World of Goo (Tomorrow Corporation, €9.99 / £8.99)
  Human Resource Machine (Tomorrow Corporation, €9.99 / £8.99)
  Neo Turf Masters (HAMSTER, €6.99 / £6.29)

 • Zapraszamy na Koszalin Retro Games Show 2016

  Zapraszamy na trzecią edycję Koszalin Retro Games Show, której organizatorem jest grupa Koszalińskie Retro Komputery i Konsole. Jest to największa impreza tego typu w Polsce. Zaprezentowane zostanie ponad 200 eksponatów konsol i komputerów, począwszy od klona Ponga RFT TV SPIEL z lat 80-tych, a skończywszy na współczesnych konsolach takich jak Nintendo Wii U i 3DS. Dla odwiedzających zostanie udostępnione 150 stanowisk interaktywnych,

 • 3DS Nintendo Direct potwierdzony na pierwszego września

  Już pierwszego września o godzinie 16:00 zaprezentowany zostanie kolejny Nintendo Direct, którego tematem przewodnim będzie konsola 3DS.

 • My Nintendo w Polsce!

  Lada chwila będziemy mogli się cieszyć z My Nintendo również w Polsce!

 • Trzecie #rozdajo na święta legendarne ptaki

  Coś na co wielu czekało trzecie wykopowe #rozdajo

 • Drugie #rozdajo pokemona Mew

  Dla tych wszystkich, którym nie powiodło się w pierwszej edycji #rozdajo