Nintendo 3DS

Porównanie New 3DS i New 3DS XLPrzenośna konsola gier wideo firmy Nintendo, która została zaprezentowana na targach E3 w 2010 roku, jako następca serii Nintendo DS. Europejska i amerykańska premiera miała miejsce w lutym 2015 roku i nosi nazwę New Nintendo 3DS.
Ekran konsoli umożliwia oglądanie 3D bez konieczności noszenia specjalnych okularów wykorzystując do tego metodę autostereoskopii.
NA 3DSa stworzono kilka gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo) , wraz z sześcioma papierowymi kartami.
Dzięki funkcji StreetPass, użytkownik umożliwia swojej konsoli wymianę informacji z innymi urządzeniami tego samego typu, które znajdą się w jej zasięgu w ciągu dnia.
Konsola umożliwia także odtwarzanie filmów 3D.

 • Kirby’s Extra Epic Yarn zapowiedziany na Nintendo 3DS

  Na Nintendo 3DS ukaże się nowa gra z Kirby’m, której chyba nikt się nie spodziewał. W tym momencie Nintendo zaskoczyło – przynajmniej mnie. Nowy tytuł to Kirby’s Extra Epic Yarn i jest to port z Nintendo Wii z 2010 roku wzbogacony o kilka dodatków.

 • Wrześniowy Nintendo Direct w nocy z 13 na 14 września

  Zgodnie z zapowiedziami Nintendo ogłosiło nową datę prezentacji Directa, który to został wcześniej odwołany z powodu kataklizmu jaki nawiedził Japonię. Przesunięty Nintendo Direct zostanie wyemitowany o północy w nocy z 13 na 14 września. Ma on traktować o nadchodzących premierach gier na Nintendo Switch i 3DS oraz płatnej usłudze Nintendo Switch Online

 • Odwołany Nintendo Direct 06.09.2018

  Ze względu na potężne trzęsienie ziemi które miało miejsce na trzeciej co do wielkości japońskiej wyspie Hokkaido dzisiejszy Nintendo Direct zostaje odwołany. Trzydziestopięciominutowa transmisja miała odbyć się o północy w nocy z czwartku na piątek, dotyczyć miała nadchodzących nowości na platformach Nintendo Switch oraz Nintendo 3DS

 • Monster Hunter Generations Ultimate na Nintendo Switch!

  Dobre wieści dla wszystkich łowców potworów, Monster Hunter Generations Ultimate trafi na Nintendo Switch jeszcze w tym roku! Odświeżony hit Capcomu zadebiutuje u nas już 28 sierpnia. Co ciekawe gra będzie umożliwiać import stanu rozgrywki z 3DSa, kupując więc wersje na Switcha anie będziecie musieli rozpoczynać swojej przygody od początku

 • Prezes Tatsumi Kimishima przechodzi na emeryturę

  Tatsumi Kimishima pełniący rolę prezesa Nintendo od czasu śmierci Satoru Iwaty przechodzi na emeryturę w czerwcu tego roku

 • Nintendo Direct 8 marca 2018

  Poprzedni Nintendo Direct Mini był dla wielu lekkim rozczarowaniem ze względu na brak dużych premier, później 3 marca wielu zdziwił brak ogłoszeń na rocznicę premiery Switcha. Po tym spokojnym początku roku w końcu doczekaliśmy się. Duży, pełnoprawny Nintendo Direct już jutro 8 marca o 23:00.

 • Styczniowe spotkanie StreetPass we Wrocławiu

  Po grudniowej przerwie zapraszamy na styczniowe (26.01.2018) spotkanie StreetPass we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest jak zawsze sklep HDmarket, całość potrwa od 15:00 do 21:00. Tym razem główną trakcją będzie turniej ARMS sponsorowany przez polskiego dystrybutora Nintendo. Turniej rozpocznie się o godzinie 17:30, zapisy trwają do 16:30 na miejscu w sklepie lub na wydarzeniu Facebookowym.

 • 1080° Snowboarding powraca?

  Możemy doczekać się powrotu 1080° Snowboarding, starego snowboardowego hitu z Nintendo 64. Niedawno bo 18 grudnia 2017 Nintendo zgłosiło znak towarowy tej lekko już zakurzonej marki. Co to oznacza dla graczy? Istnieją dwie najbardziej prawdopodobne opcje

 • Lista najlepiej sprzedających się tytułów na Amazonie zdominowana przez Nintendo

  W corocznym zestawianiu najlepiej sprzedających się produktów na amerykańskim Amazonie triumfuje Nintendo. W TOP10 najlepiej sprzedających się gier aż siedem pozycji jest skierowane na platformy wielkiego N. Co ciekawe znalazło się tam też miejsce na Wii U.

 • Polskie gry na Nintendo: 80’s OVERDRIVE

  W latach dziewięćdziesiątych po szkole w podstawówce szliśmy do kolegi pograć na Amidze. Odpalaliśmy wtedy North & South, Mortal Kombat, Street Fighter’a i Lotus’a. To właśnie ten ostatni tytuł będzie dla mnie punktem zaczepienia w dzisiejszej recenzji. Na Nintendo 3DS ukazała się właśnie nowa gra w starym stylu – 80’s OVERDRIVE

 • Już jutro pożegnamy się z Miiverse

  Miiverse to sieć społecznościowa dedykowana posiadaczom Wii U i 3DSa. Umożliwia ona dzielenie się własnymi rysunkami, screenami i przemyśleniem związanymi z grami na te platformy. Mimo, że cieszyła się ona sporą popularnością nie została przeniesiona na najnowszą konsolę Nintendo Switch, a 29 sierpnia tego roku ogłoszono jej rychłe zamknięcie. Właśnie dziś jest ostatni dzień w którym możemy się cieszyć jej możliwościami!

 • Październikowe wrocławskie SteetPassy

  Już w najbliższy piątek (27.10.2017) spotykamy się na wrocławskich StreetPassach w HDmarkecie. W październiku impreza pokrywa się z jedną z największych premier tego roku Super Mario Odyssey. Spotkanie będzie idealną okazją żeby sprawdzić tą długo wyczekiwaną grę.

 • Nintendo powraca ze swoim stoiskiem na PGA

  Po rocznej przerwie polski dystrybutor Nintendo powraca ze swoim stoiskiem na targi Poznań Game Arena (6-8.10.2017). Powraca i to nie byle jak, bo ze stoiskiem o powierzchni aż 228 metrów kwadratowych! Będzie to świetna okazja aby zagrać w największe hity z tego roku oraz najciekawsze nadchodzące premiery.

 • Wrześniowe wrocławskie SteetPassy

  Dziś (29.09.2017) po raz kolejny spotykamy się we Wrocławiu na StreetPassach w HDmarkecie. Tym razem w centrum uwagi znajdą się FAST RMX, FIFA 18 i Mario Kart 8: Deluxe. Impreza zaczyna się o godzinie 15:00 i potrwa przynajmniej do 21:00. Każde takie spotkanie jest świetną okazją na poznanie ludzi dzielących te same pasje.

 • Sierpniowe wrocławskie SteetPassy

  Po raz kolejny zapraszam wszystkich fanów Nintendo na wrocławskie spotkanie Streetpass w sklepie HDmarket. Tradycyjnie impreza zaczyna się o 15:00 i potrwa do 21:00. Dla osób które jeszcze nie mają Switcha jest to świetna okazja aby wypróbować tą konsolę.

 • Trzy nowe Selecty na 3DSa dostępne w Europie

  Przez niektórych wzgardzana, a przez innych uwielbiana seria Selects doczekała się rozszerzenia o trzy nowe gry na 3DSa. Są nimi Luigi’s Mansion 2, Super Mario 3D Land oraz Kirby: Triple Deluxe.